Megane 4 amortisör sorunu

AST

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aynı şikayetden ötürü 3 kere farklı şikayet den ötürü yılda 4 adet yetkili servis raporunuz var ise firma aracı değiştirmekle hükümlüdür aksi taktirde tüketici davası açarak kazanabilirsiniz.

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracımın ön kısımından ses geliyordu servise götürdüm ve amortisörün değişmesi gerektiğini söylediler ve genel merkeze yazacağız dediler garanti işlemleri için dönüş yaptılar ve garantinin 2 yıl yada 60bin km olduğunu ve bu nedenle tamamını karşılayamayacaklarını normalde 1600küsür olan ön amortisörlerin 700tlsinin benim tarafımdan karşılanması gerektiğini belirttiler. Araç daha 52bin kmde ama 2016 kasım trafiğe çıkışlı olduğu için yıldan dolayı garanti dışı olduğu söylendi. Benzer durumda kalan arkadaşlar oldu mu neler yaşadılar?

kaddix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracımın ön kısımından ses geliyordu servise götürdüm ve amortisörün değişmesi gerektiğini söylediler ve genel merkeze yazacağız dediler garanti işlemleri için dönüş yaptılar ve garantinin 2 yıl yada 60bin km olduğunu ve bu nedenle tamamını karşılayamayacaklarını normalde 1600küsür olan ön amortisörlerin 700tlsinin benim tarafımdan karşılanması gerektiğini belirttiler. Araç daha 52bin kmde ama 2016 kasım trafiğe çıkışlı olduğu için yıldan dolayı garanti dışı olduğu söylendi. Benzer durumda kalan arkadaşlar oldu mu neler yaşadılar?

Merhaba,

Haziran sonunda ben de 2.yıl bakımını yaptırmak için servise gittiğimde bakımdan sonra aracımı teslim alırken servisteki arkadaş amortisorlerden gelen ses nedeniyle değiştirilmesi gerektiğini söylemişti. Araç 10 haziran 2017 trafiğe çıkışlı, servise de 29 Haziranda gitmiştim. Amortisorlerin garantiden değişimi yapılacaksa onay verdiğimi söyledim. Baktılar ve garanti bittiği için%100 garanti değişimi yapamayacaklarını ancak hafta içi mais ile görüşerek bilgi vereceklerini söylediler. Pazartesi günü servisten aradılar ve Mais in 1500 TL sini karşıladığını, benim de 370 TL ödemem koşulu ile amortisorleri değiştirebileceklerini belirttiler. Haber vereceğimi belirterek telefonu kapattım. Daha sonra şikayetvara ilgili konu ile ilgili şikayetimi uygun bir dille yazarak sorunu dile getirdim. 2009 yılından beri Renault Megane kullanıyorum. MEgane2, Megane3 ve şimd de Megane4 sahibiyim. Tüm bunları güzelcene anlatıp değişimin ücretsiz yapılması konusunda talebimi yazdım. Birkaç saat sonra da mais ten aradılar. aynen servisin bana söylediği şekilde, büyük bir kısmını karşıladıklarını, bir miktar ucret karşılığında değişim yapacaklarını söylediler. Tabi ki bunu da kabul etmedim. Garanti biteli daha 1 ay bile olmamış, üstelik amortisor garantisinin 2 yıl ya da 60.000 km olduğundan bilgim yok. eğer %100 müşteri memnuniyeti istiyorsanız değişimin %100 ünü karşılamak zorundasınız gibi konuşarak ikna etmeye çalıştım. Tekrar arayacaklarını belirterek kapattılar. Yarım saat sonra ise tekrar servisten arayıp, değişimin tamamen ücretsiz yapılacağını söylediler ve ertesi sabaha aracı götürdüm. Velhasıl kelam, hakkınızı arayın. Kendilerinin sorunlu malzeme kullanıp da piyasaya sürdükleri bir araçta meydana gelen problem (sizden kaynaklanmayan) için sizin ödeme yapmanıza gerek yok. Bu arada benim araç da 2017 GT Line 1,6.

Kerim42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar benim aracımda 1.6 sedan joy ön amortisör ses problemi vardı iki kere yağlama yapıldı ama yinede ses kesilmedi özellikle de soğuk havalarda tekrar düzelmemesi üzerine tekrar Konya Çelik servise başvurdum ön amortisör tablaları ve Z rotlar değişecek dediler garanti kapsamında amortisör tablaları bir hafta sonra parça gelince değişti ama Z rot hala yok Fransa dan gelecekmiş servislerde Z rot sıkıntısı varmış parça bekliyorum gelince değişecek bakalım düzelme olursa geri dönüş yaparım.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu okudum.
Benim de aracım neredeyse 3 yıllık, 28 binde. 2017 Tce, EDc, HB, Icon. 1 amortisörden ses gelmeye başladı. Yetkili servise bıraktım. Amortisör değişecek dediler. Sonradan bu konuyu gördüm.

Kronik bir sorunmuş diye itiraz ettim. Ön 2 amortisör değişiyor. Z Rot, Amrtisör takozu değişmeyecek dediler.

2017 HB'ler için arkalarda sorun yaşayan var mı? Benim arkalar eskisi kalacak.

Son düzenleme:

Michael Owen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2019 yılında arka amortisör tamamen yenilendi, önlerde yağlama ile çözüm oluyordu. Asıl sorunlu olan arka amortisör. Servisten yeni amortisör talep edin. Ama şöyle bir sorun yaşayacaksınız garanti 2 yıl diyecekler sizde ısrarla fabrika ile görüşme talep edin ve düzeltilmesini isteyin. Sonra sizi genel müdürlük ten arıyorlar ve işleminiz yapılıyor.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2019 yılında arka amortisör tamamen yenilendi, önlerde yağlama ile çözüm oluyordu. Asıl sorunlu olan arka amortisör. Servisten yeni amortisör talep edin. Ama şöyle bir sorun yaşayacaksınız garanti 2 yıl diyecekler sizde ısrarla fabrika ile görüşme talep edin ve düzeltilmesini isteyin. Sonra sizi genel müdürlük ten arıyorlar ve işleminiz yapılıyor.

Bugün iletişimde uç noktaya geldim. Yetkili servisle.
Önde ikinci amortisörü bile kabul etmiyorlardı.

Yarın aracı alırken arkalar için bastırcam.
Aracın garanti bitimine tam 1 ay kalmış. Bakalım bu durumda sorun görünmezken arkaları kabul etmezlerki. Yani amortisörde ses vs olsa bir şekilde kabul ettiririm.

Bir yandan yarın Renault Merkezi arayayım diyorum.

Michael Owen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bozuk yolda lokurtu geliyor diye serviste şikayet açtırın. Zaten sorun staplize yolda belli ediyor kendini. Mecbur değişim yapacaklar.

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün iletişimde uç noktaya geldim. Yetkili servisle.
Önde ikinci amortisörü bile kabul etmiyorlardı.

Yarın aracı alırken arkalar için bastırcam.
Aracın garanti bitimine tam 1 ay kalmış. Bakalım bu durumda sorun görünmezken arkaları kabul etmezlerki. Yani amortisörde ses vs olsa bir şekilde kabul ettiririm.

Bir yandan yarın Renault Merkezi arayayım diyorum.

Ön 2yi seve seve değişecekler arabayı serviste bırakır almam naparsanız yapın de. Arka ses için arkadaşımın dingilini değiştirdiler 12bin tl fatura servise kesildi.

MURAT10.5

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Amörtisörlerden ses geliyor şikayeti ile servise gittim. Sıkıntı olmadığını sert olduklarını belirttiler. Ama 2017 model 43.000 km de bir araçtan gelen sesler hiç normal değil. Gerçi servise göre herşey normal!!!