Megane coupe yardım

elverado

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaslar megane coupe 1.6 16 valf almayı dusunuyorum fakat malesef arabalardan anlamıyorum sadece 16 valf ile yolacıktım :) arastırmaya ne yapman gerekıyor piyasadaki coupe lere bakıyorum birkac degisik isimleri var f7r gibi neyapmam gerekiyor araba satın almaya kalkısınca cünkü takla atan arabayı gelin gibi süsleye biliyorlar resimlerinden bakınca yardımlarınızı beklıyorum baska bır yerde alacagımı zannetmıyorum simdiden teşekkür ederim

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ÜYE TANITIMLARI

Hocam önce kendinizi tanıtırsanız daha içten daha kapsamlı yardımcı olmaya çalışır hem arkadaşlarımız hem de kendim adına :eyv
Sitemiz tam bir coupe cenneti ve sorularınıza fazlasıyla cevap alabilirsiniz. Hele önce sizi tanıyalım hem yarın bi buluşmamız var yakınsanız katılırsınız bize şahsen de tanışmış oluruz. Her tür coupe var yarın canlı canlı görmüş olursunuz görsel bir şölen olacak :)

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hoşgeldinz öncelikle 1.6 16v güzel bi seçim coupelerde 1.6 8v 1.6 16v 2.0 16v(f7r) ve 2.0 16v(ide) motor secenkleri mevcut eger temiz bir araç arıyosanız bütcenizi biraz yüksek tutmanız gerkli cok acil olmadıkca ihtiyaç olmadıkca kimse piyasa fiyatınn 2-3 bin altına vermz ayrıca ankarada iseniz araçları göstermek için şaşmazda caş renault servisini önerirm benim kendi kararım 1.6 8v haricinde dier tüm seçenkleri değerlendrebilrsinz ama bütceyede baglı tabiki bu modellerinde en keyiflisi f7r olandır ama temizini bulmak imkansız gibi bişi oldu artık zaten arç sayılı temizi çok nadir kaldı onun dısında ide kullanıcısıyım ve memnunm yakıt açısından şaşırtan bi araç size kolay gelsin yardımcı olabilmişimdir umarım

elverado

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sıcak karsilama için tesekkür ederim
ismin kadir istanbul doğumluyum istanbul küçükcekmece oturuyorum yaş 28
ve ilk arabamı almak icin kolları sıvamış durumdayım :) arabadan bahsettigim gibi fazla anlamıyorum ilk arabamda coupe olmasını ıstıyorum piyasaya baktıgımda çok arabavar fakat bu işin uslubunu bilmedigimden cekinken davranıyorum tabikide öğrenmeye hazırım fakat geç keşfettim burayı daha önceden kayıt olsaydım keşke yarın için biizm çocukluk arkadaşlarımızla toplanacagız eski ateri salonların daki makınaya sahibiyim eski günlerin tadını cıkaracaz degisiklık ve cevre edilmek tabikide isterim bir promlem olursa butarafta siz adresi verin ben duruma gore degerlendiririm

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aramıza hoş geldiniz. Ben f7r kullanıcısıyım. Donanım olarak İDE olanlardan eksiği yan airbag lerdir. Kalan kısımlar motor haricinde hemen hemen aynı. İDE 140 HP F7R 147 HP dir. Şimdiden seçiminiz hayırlı olsun keyifli ve bağımlılık yapan bir araç alacaksınız kısmetse.

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk arabam f7r dı keyifi çok farklıdır temizinde denk gelirseniz kaçırmamnızı tavsiye edrm ancak donanım olarak biraz daha fazla isterseniz 1.6 16v ve ide tercihlerinz olmalı

elverado

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar 98 99 modeli degilde 2000 2001 modelini almamı tavsiye edende olmuştu bunların arasındaki fark tsarımı olmasa gerek

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ön panel farlar tamamen farklı. Arkaları nispeten birbirine yakın sayılır. Ama genel kupa hepsinde aynı. Donanım olarak 2000 ve üstü daha zengindir. Tercihiniz 1.6 olacaksa kesinlikle 2000 ve üstü 16v olanlara bakın.
Eğer tercihiniz hızlı bir araç olacaksa 2.0 lara bakın. Onları da şöyle özetleyebiliriz:
97-99 arası modeller f7r motor kodlu olan ve coupe serisinin en hızlı olanlarıdır. 2 hava yastığı, sunroof, yol bilgisayarı, abs ve yağ basınç göstergesi (ne işe yarıyor bilmiyorum :D) başlıca donanımlar. Eğer ne olursa olsun aracınıza LPG takacaksanız ya 2000 ve üstü 1.6 lara bakın ya da 97-99 arası f7r motorlara.
2000-02 arası 2.0 motorlar İDE diye geçiyor. Bu modellerde f7r a göre 6 lı cd changer ve fazladan 2 airbag (yani toplam 4 airbag) donanımları var. Ama performans anlamında biraz geride kalıyor. Bu modellerin bazı kullanıcılar için dezavantajı lpg ye uyumlu olmaması. Yani lpg li olsun ama büyük motor olsun hızlı olsun dersen f7r al. Ama öncelik donanım lpg şart değil benzine dayanırım hızlı olsun dersen ide. :)

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
onların arasında sadece tasarm değil daglar kadar fark var :)
98-99 özellikleri 1.6 8v tek airbag klima ön camlar otomatik
2000-01-02 özellikleri (en full olanını yazıyorum) 1.6 16v 4 airbag abs klima sunroof deri koltuk cd changer ön arka 4 cam otomatik elktrkli ayna yol bilgisayarı vs unuttugum bi özellik varsa eklesin arkadşlarım bu özellklerin aynısı ide araç icinde gecerli ek olarak 4 fren disk abs
f7r özellkleride cd deiştiri deri koltuk hariç aynı ayrıca çift airbag dir