New Kangoo Blow Off

VuRaLLy

Vural EFE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence çok iyi :) Çorlu buluşmasındada dınlıycem..

Motoru yemektense sesle zevkimi alırım daha iyi :) hayırlı olsun abim..
Ayrıca replica(çakma) ile elektronık arasındakı tek fark biri motoru yer biri yemez işte bu kadar basit...

Deneyimler gösteriyorki Blow-Off bi zaman sonra motoru aglatıyor turbo sorunu yaratıyor. en iyi yontem senınkı abım :D bana iyi ornek oldu

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence çok iyi :) Çorlu buluşmasındada dınlıycem..

Motoru yemektense sesle zevkimi alırım daha iyi :) hayırlı olsun abim..
Ayrıca replica(çakma) ile elektronık arasındakı tek fark biri motoru yer biri yemez işte bu kadar basit...

Deneyimler gösteriyorki Blow-Off bi zaman sonra motoru aglatıyor turbo sorunu yaratıyor. en iyi yontem senınkı abım :D bana iyi ornek oldu

ya replika blowun motoru turboyu yedigi nerde görülmüş aga sen duydunmu hiç blowdan sorun yapan motor :) yapmayın allahınızı severseniz canlı bildigin bant kaydından gelen ses ha elektro blow takmısın ha teype cd ye doldurmusun cuf sesini o cıkıyor en ufak fark yok :D blowun dizel arabaya herhangi artısı eksisi yok turboyuda aglattıgı yok turbonun omrunu uzatması icin satılan bi ürün nasıl oluyorda turboyu aglatıyor anlamıyorum :D

su replika hks ile orjinal hks'nin arasındaki farka gelelim hiç bir fark yok ne ses ne işlev acısından tek farkı diyafram farkı replikaların diyaframları 2 sene sonra bozuluyor ve sadece cılız bi ses gelmeye baslıyor orjnallerin ya bozulmuyor yada 3 5 sene sonra gidiyor tek fark bu bi türlü anlatamıyorum kimseye sunu herkes replika diye turboyu yer motoru yer diyor :D bi motoru yakar demediginiz kaldı :)

istediginiz turbocuya blowcuya sorun bu farkı :) hatta replikaların sesi daha gür cıkıyor bunuda sorabilirsiniz :)

ha şunuda sölim benim ilk aldıgım blow siyahtı biliyorsunuz kutunun içinde bilezigi cıkmadı diye geri götürdüm life tuninge diger kutulardada cıkmayınca bana vitrinde gri renkte bilezikli bi blow verdi adam bana verirken bunun replikamı orjinalmi oldugunu bilmiyorum valla dedi belkide bana orjinal blowu verdi replika diye olurmu olur olmaz diye bişey yok ve kimsede anlayamaz bi blowun orjinalmi replikamı oldugunu en ufak fark yok cünkü..

Son düzenleme:

Görkem

Bilgi Girilmemiş
Yani kısacası sana çufçuf Anıl diyebilirmiyizhehe

CenKeRS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
- anıl blow evet turboyu rahatlatır ama orjinal olanlar sen blowun takıldığı o borudan içeriye yağ sızarsa ne yapacaksın ? onu görmen çok zor hava basılan yerden geriye yağ basarsa içersini komple yiyeceksin işte burda orjinal replika olayı ortaya çıkıyor ..

Görkem

Bilgi Girilmemiş
Cengo çözmüş işi :bravo​bide şu araç basmayı tam yapsa.... iyi tespit :eyv

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
- anıl blow evet turboyu rahatlatır ama orjinal olanlar sen blowun takıldığı o borudan içeriye yağ sızarsa ne yapacaksın ? onu görmen çok zor hava basılan yerden geriye yağ basarsa içersini komple yiyeceksin işte burda orjinal replika olayı ortaya çıkıyor ..

arkadas sen anlamıyorsun galiba :) yag atmasının orjinalle replikayla bi alakası yok yok yok :D benim arkadasımda 144.000 de opel corsa var dtı orjinal hks blow off takılı onda 550 tlye aldı bide gazihan taktı blowu inanmayanı arkadasımlada konusturabilirim 3 gün sonra yat atmaya basladı blow simdi bunun replikayla bi alakası varmı sole bakayım bana ? tamamen turboyla alakalı bi durum bu turboda sıkıntı varsa atıyor yag sırf bu yag atma meselesi yüzünden 2 sene erteledim ben bu blowu ben 1 hafta boyunca bütün gün nerdeyse blowu kullandım sırf bu yag atarmı atmazmı diye o kadar hor kullandımki hemde

burakdemirel sahittir her durdugumdada bakıyorum kaputu acıp yag varmı yokmu diye 1 miligram dahi yag yok atmamış su bilgiyi sil at kafandan replikalar yag atar turboyu bozar diye milleti yanlıs yonlendirme geriye yag bastıgıda yok biri seni kandırmıs yag basar diye yag blowdan dısarı cıkar artık ucu nereye bakıyorsa oraya atar.

tek fark diyafram farkı istediginiz turbocuya sorun bunu hatta gidin tork garaja sorun aynı cevabı vereceklerdir..

yazdıgımı oku faruk abim cozmusmu cozmemişmi gör :)

CenKeRS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anıl İnşallah 1-2 Ay Sonra Foruma Aracım Çekişten Düştü Yokuşlarda Bayılıyor Gaz Vermeme Rağmen Eskisi Gibi Tepki Vermiyor Diye Konu Açmazsın Ben Senin Kötülüğünü Düşünmüyorum...

VuRaLLy

Vural EFE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hani derlerya olursa ekime kadar diye :D Ne halin varsa gör Anıl :) bizlik bişe yok

CenKeRS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

Abi Az Çok Bilgimiz Var Çok Şükür Bilmediğim Varsa Konuşmam Mahçup Olmaktansa :)
Araba Basmak Zor Değil Abi Babam Kullanmasın Arabayı Komple Dip Yaparım 20 DK'lık İş :)

Görkem

Bilgi Girilmemiş
Abi Az Çok Bilgimiz Var Çok Şükür Bilmediğim Varsa Konuşmam Mahçup Olmaktansa :)
Araba Basmak Zor Değil Abi Babam Kullanmasın Arabayı Komple Dip Yaparım 20 DK'lık İş :)
Seni seviyoruz Pofuduk SLC :eyv