New Kangoo Blow Off

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anıl İnşallah 1-2 Ay Sonra Foruma Aracım Çekişten Düştü Yokuşlarda Bayılıyor Gaz Vermeme Rağmen Eskisi Gibi Tepki Vermiyor Diye Konu Açmazsın Ben Senin Kötülüğünü Düşünmüyorum...

bak o cekişten düşme meseleside neymiş biliyormusun onunda ne oldugunu ogrendim simdi blowun yuvarlak bi yuvası var demirden hortuma takılan zımbırtı onun bilezigi var işte o bilezik cıkmadı benden onsuz takınca araba lag kacırıyor ve gitmiyor onuda cok dikkatli bi sekilde takmak gerekiyormuşki gram hava kacırmasın o hava kacırmayıncada araba düsmüyormus cekişten özellkle bunuda denedim ben yokustan cıkarken bunada burakdemirel sahittir dik rampadan 1. viteste sürekli gazı bıraka bıraka çuflata çuflata cıktım en ufak bir performans kaybı yok..

biliyorum kotulugumu dusunmuyorosun ama bilmeden yorum yapıyorsun replika atar bozar turboyu orjinal bozma atmaz diye boyle bisey yok kardesim ikiside aynı blow tek fark diyafram istedigin yüksek perforans arabası yapan yere sor o yüzden sende yanlıs bilgilenme baskalarınıda yanlıs bilgilendirme kardesim :)

turbo olan arabaya elektro blow takmak mantıklımı sence :) tamamen bu yag atmada turboyla alakalı bi durum sorun varsa turboda atıyor örnekini verdim sana işte corsa 1.7 de orjinal blow gazihanın taktıgı blow hemde 3 gün sonra atmış :)

ha bide lütfen bana muhalefet olmayın abilerim kardeslerim bunda muhalefetlik bi durum yok ne kendi blowumu ovuyorum ne baska bişey yapıyorum sadece yanlıs bilinenleri düzeltiyorum blow off asla ne turboyu bozar ne motoru bozar böyle bişey yok.. cekişten düsmemesi için dogru montaj, yag atmaması icin sorunsuz turbo lazım..

he bide diyosun ya eskisi gibi gitmiyor vs. demezsin diye hadi diyelimki oyle bisey oldu sokerim blowu alırım 40 tl ye plastik turbo hortumu yeni araba eski haline döner :) yada acıp kapama dügmesinden kapatırım blowu kullanmam kalır motorun üstünde eski haline blowsuz haline gönder :eyv

VuRaLLy

Vural EFE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kekime kadardı abi :D ama ben yanlış anlaşılmasın diye yazmadım işte

Görkem

Bilgi Girilmemiş
Anıl kimse sana muhalefet olmaz kardeşim. Sadece senin aracına zarar vericek şeyler olupta üzülmeni istemeyiz herkes tecrübesini paylaşıyor birazda sevdiğinden takılıyor olay sadece bu kardeşim..

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anıl kimse sana muhalefet olmaz kardeşim. Sadece senin aracına zarar vericek şeyler olupta üzülmeni istemeyiz herkes tecrübesini paylaşıyor birazda sevdiğinden takılıyor olay sadece bu kardeşim..

abi tecrübesi olan adam orjinal blow off yag atmaz replikası atar demez. böyle komik bişey olmaz ikiside aynı blow :) cenker melihin arabada blowun attıgı yağ aklıan geldigi için yazdıgını biliyorum melihin arabadaki monzanın blowuydu ve orjinal monzaydı :) replikada degildi buna ne dicen cenker :) ve bende melihle aynı yerde yaptırdım melihin blowu ismail ustanın elemanı takmıs benimkini ismail usta taktı yani illa ustayla elemanın yaptıgı işte fark olur.. ve 88.000deymiş sanırım melihin araba turboda demekki ufaktan baslamıs sıkıntılar benim araba 32.000de daha belkide o yüzden atmadı bende yağ turboda sorun yok diye.. atarsada dedigim gibi kapatırım blowu yada soker atarım olur biter :)

Görkem

Bilgi Girilmemiş
​Zamanla görürüz durumları sen böyle mutluysan sıkıntı yok....:eyv

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Zamanla görürüz durumları sen böyle mutluysan sıkıntı yok....:eyv

aynen abi zamanla bakalım nolcak atıcakmı yağ diyaframı bozulcakmı blowun ama bunlar olursa yazacagım buraya :eyv bi bakıma şans işi fakat dedigim gibi düzgün montaj + sıkıntısız turbo cok önemli bu yag atma cekişten düşme meselesinde.. cok sey ogrendim ogün blow takılırken :eyv

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sadece gülümsüyorum :) bakalım kim anlıcak.