Okumanı tavsiye ederim,çok önemli....

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Citroen,VW,Peugeot,Fiat vs bu tip şanzıman kullanan markaların yarı otomatik tabir edilen şanzımanlarında baskı balata kullanıldığı için sıkışık trafikte devamlı frene basılı ve viteste tutarsanız aynı yarım debriyaj yapmış gibi baskı balata ısınır.
Bunun neticesi olarakta robot şanzıman aracın beynine ısınma sinyali göndererek ikaz lambası yakar ve devamında araç hareket etmez,soğuduktan sonra aracı kullanabilirsiniz.
Bu ısınmaların önüne geçmenin en güzel yolu sıkışık trafikte veya uzun süreli beklemelerde vitesi N konumuna alıp beklemektir.
Start&Stop teknolojisine sahip yarı otomatik şanzımanlı araçlarda bu arıza durumu minimum seviyeye indirilmiştir...:eyv
Son olarak Renault'a dava açsanızda elinize bir şey geçmez,bu tip şanzımanların çalışma prensibi böyledir...

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
citroen,vw,peugeot,fiat vs bu tip şanzıman kullanan markaların yarı otomatik tabir edilen şanzımanlarında baskı balata kullanıldığı için sıkışık trafikte devamlı frene basılı ve viteste tutarsanız aynı yarım debriyaj yapmış gibi baskı balata ısınır.
Bunun neticesi olarakta robot şanzıman aracın beynine ısınma sinyali göndererek ikaz lambası yakar ve devamında araç hareket etmez,soğuduktan sonra aracı kullanabilirsiniz.
Bu ısınmaların önüne geçmenin en güzel yolu sıkışık trafikte veya uzun süreli beklemelerde vitesi n konumuna alıp beklemektir.
Start&stop teknolojisine sahip yarı otomatik şanzımanlı araçlarda bu arıza durumu minimum seviyeye indirilmiştir...:eyv
son olarak renault'a dava açsanızda elinize bir şey geçmez,bu tip şanzımanların çalışma prensibi böyledir...

ben dahİl bİrÇok kİŞİ bunu yenİ duyuyoruz usta , bu konuda neden pek fazla paylaŞimda bulunulmamiŞ bence bu bİr kaziklama polİtİkasi...bu konuda bİr adim Öne gİdİleceĞİne bİr adim gerİ gİdİlmİŞ sankİ..

CanCaloz

Can ALBAYRAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ustam ya :D tamda ben onu dicektim N'ye yani boşa alırsın sıkışık durumda oda sıkıntı yaratmaz :)

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
ben dahİl bİrÇok kİŞİ bunu yenİ duyuyoruz usta , bu konuda neden pek fazla paylaŞimda bulunulmamiŞ bence bu bİr kaziklama polİtİkasi...bu konuda bİr adim Öne gİdİleceĞİne bİr adim gerİ gİdİlmİŞ sankİ..
Otomatik sıfır araç alacaklar RFC de konu açıp sorarlarsa aldanmazlar diyelim Ozan...:eyv

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslinda mantik doĞru yari otomatİk denİlmesİnİn nedenİ bu muhtemelen ama en azindan kÜÇÜk bİr eĞİtİm verİlmesİ lazim bence teslİm edİlİrken. Vİteslİ arabada nasil boŞa atiyorsak yari otomatİktede aynisini uygulamaliyiz .ama ben İlk defa duyuyorum ...

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
Aslinda mantik doĞru yari otomatİk denİlmesİnİn nedenİ bu muhtemelen ama en azindan kÜÇÜk bİr eĞİtİm verİlmesİ lazim bence teslİm edİlİrken. Vİteslİ arabada nasil boŞa atiyorsak yari otomatİktede aynisini uygulamaliyiz .ama ben İlk defa duyuyorum ...
1 yıldır Evo Dualogic kullanıyoruz kardeşim,aracı aldığımın ilk günü kullanım klavuzunu hatmettim,adamlar açıkca yazmışlar,sıkışık trafikte aracınızı boşa alın şanzıman ısınma sorunu yaşamayın diye.
Kendi forumlarında bile bunu bilen yoktu,kimse kitapcık okuma zahmetine katlanmıyorki,bizim araçta bugüne kadar bu arızaya rastlamadık,neden ? kitabına göre kullanıyoruz da ondan...:eyv

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaşadığınız gurur kırıcı olsa gerek , 2012 bir model aracı soğuması için kenara çekmek benim için gurur kırıcı .
Şahsınıza üzüldüm .

Türkiye şartlarına göre değilmiş EDC .
Avrupadakiler zaten zengin , Mercedes , BMW kullanıyorlar ; Bu tip araçlarıda şehir içi ayak işlerinde kullanıyorlar .

Sizin yerinizde olsam o aracı satardım . Zaten şuanda Renaultun sıfır araçları diğer marka araçlara göre hoş gözükmüyor .
Örn : Opel Astra Hatchback vs Renault Megane 3 Hatchback yada Astra yerinde FOCUS Hatchback
Renault şuanda etraftaki araçlara göre geride . Her türlü açıdan .

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O zaman ordakİlerde yalniŞ anlatmiŞlar :) araci dİnlendİrmek deĞİl boŞa almak gerekİyor deselerdİ daha mantikliydi ..

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun. Böyle bir sorun ilk defa duyuyorum.

gitmeniz gereken yer;
MAİS A.Ş. İSTANBUL BOĞAZİÇİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
SARIYER CAD.(İSTİNYE) NO:68 34460
SARIYER - İSTANBUL
Telefon : 0 2 1 2 3230666
Faks: 0 2 1 2 3236999 - 0 2 1 2 3236777