R-Link 2 Sürüm Güncelleme (İNTERNETTEN İNDİRİLEN DOSYAYI USB İLE YÜKLEYEREK )

r00tsecurity

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araç 2015 Kadjar. R-Link versiyonu 2.2.19.300. Bugün, 7x versiyona geçmesi için servise bıraktım. Teknisyen, Renault Net sistemi üzerinden size tanımlanmış yeni bir versiyon görünmüyor diyor. Çok garip bir durum! Bazılarına bu versiyon gelmiyor mu acaba? Ya da araç veya yıl fark ediyor mu?

Chöm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba.Aracınız garantili ise ücretsiz yapıyorlar.Garantisi bitip yaptıran kimse paylaşım yapmadı.

İyi günler
Garantide olan arabalara güncelleme ücretsiz mi yapılıyor, güncelleme derken tam olarak neyi kastediyorsunuz

*misal ben 2015 model harita kullanıyorum yeni çıkan haritayı güncellemek için servis "internetten parasıyla sizin almanız gerekir" diyor, ücretsiz bu güncellemeyi yapmıyor.
*yada USB ile R-Link 'i güncelleme konusunda mı servis bunu ücretsiz yapıyor mu demek istediniz ?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
İyi günler
Garantide olan arabalara güncelleme ücretsiz mi yapılıyor, güncelleme derken tam olarak neyi kastediyorsunuz

*misal ben 2015 model harita kullanıyorum yeni çıkan haritayı güncellemek için servis "internetten parasıyla sizin almanız gerekir" diyor, ücretsiz bu güncellemeyi yapmıyor.
*yada USB ile R-Link 'i güncelleme konusunda mı servis bunu ücretsiz yapıyor mu demek istediniz ?
Merhaba.2.2.19.300 olan r link sürümünün 7.1.24.166 versiyonuna guncellenmesini garantili araçlar için servis ücretsiz yapıyor.
Harita güncellemeyi yapmıyorlar.Harita güncelleme için ya rlink store dan parayla yıllık abonelik alacaksınız ya da flash ile harita güncelleme yapacaksınız.Android autonun açılıp trlefon haritalarının kullanımı da başka bir olasılık.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler

Servis aracin sistemsel guncellemelerini yapar. R-Link yanlış hatirlamiyorsam sifir araç alimi tarihi itibari ile bir yil ucretsiz güncelleme veriyor sonrasinda yillik veya 6 aylik ucretli guncellemeye tabi. Bu sadece harita için gecerli aracin diğer sistemleri servis tarafindan garanti suresince guncellenir. Garanti sonrasi araç yine yetkili servise gotmeye devam ederse yine ucretsiz guncellenir.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com

Chöm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geri dönüş için teşekkürler.

Tamam bu R-LINK 'in güncellemesini "easyconnet" sitesi üzerinden uyarı ile ben kendim yaptım.

Benim tek derdim şu 85 € parayı ödemeden haritamı güncellemek : ( şu an araçta hala 2015 model harita var ve İstanbuldaki tüm yollar, köprüler değişmiş durumda. Bu yüzden aracın navigasyonunu kullanamıyorum.

Kendi iphone telefonumdaki YANDEX NAVIGASYON 'u kullanıyorum şu an ve bu telefon görüntüsünü aracın R-LINK ekranına yansıtmayı istiyorum sadece. Sanki bilgisayardaki görüntüyü HDMI kablosu ile televizyona verir gibi, ama onu da yapamadım.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Servis aracin sistemsel guncellemelerini yapar. R-Link yanlış hatirlamiyorsam sifir araç alimi tarihi itibari ile bir yil ucretsiz güncelleme veriyor sonrasinda yillik veya 6 aylik ucretli guncellemeye tabi. Bu sadece harita için gecerli aracin diğer sistemleri servis tarafindan garanti suresince guncellenir. Garanti sonrasi araç yine yetkili servise gotmeye devam ederse yine ucretsiz guncellenir.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com
Garanti bittikten sonra servise gitmeye devam ederseniz sistem guncellemesi kapsamında şanzıman motor ve diğer bazı ecu güncellemelerini yapıyorlar.Ama r link 2 sistemi versiyon güncellemesi sadece garanti içerisinde ücretsiz.Kendi insiyatif kullanan servis var mı bilmiyorum.Ama bana bu cevabı Mais verdi.
Harita güncellemesi 1 yıl ücretsiz .Sonra 1 yıl ya da 3 yıl güncelleme aboneliğini ücreti mukabili alıyorsunuz.Ama yine 1 buçuk yıl geriden geliyor harita versiyonu.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Geri dönüş için teşekkürler.

Tamam bu R-LINK 'in güncellemesini "easyconnet" sitesi üzerinden uyarı ile ben kendim yaptım.

Benim tek derdim şu 85 € parayı ödemeden haritamı güncellemek : ( şu an araçta hala 2015 model harita var ve İstanbuldaki tüm yollar, köprüler değişmiş durumda. Bu yüzden aracın navigasyonunu kullanamıyorum.

Kendi iphone telefonumdaki YANDEX NAVIGASYON 'u kullanıyorum şu an ve bu telefon görüntüsünü aracın R-LINK ekranına yansıtmayı istiyorum sadece. Sanki bilgisayardaki görüntüyü HDMI kablosu ile televizyona verir gibi, ama onu da yapamadım.
Yazılım versiyonunuz 3 ya da 7 olmalı.Carplay kullanamadığınız için versiyonunuz 2 olmalı.O versiyonun bir kere 7 ile başlayan seriye çevrilmesi gerekiyor.Daha sonra Android autoyu açarak sadece android telefonun haritasıni kullanabilirsiniz.Carpkay ve iphone u eğer aracınızın yazılımı 2 serisi ise kullanamazsınız.Bunun için parça değişikliği gerekiyor.Ama obda denenip çalıştığı onaylanmadı.Yabancı ülkelerde yapıp çalıştıranlar var.Harita versiyonunuz 2018.12 ye güncellenebilir.Bu harita henüz resmi olarak yayınlanmadı.Ama karışık bir takım işlemlerle guncellenebilir.Bilen biri tarafından yapılması gerekiyor tabi bu işlemlerin.

r00tsecurity

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araç 2015 Kadjar. Yetkili servis, R-Link sürümünü son versiyona geçirdi (7.0.24.161).
Fakat Android Auto aktif edemiyorum.
CarPlay ve AAP ayarlarını Present çekiyorum. Save tıklıyorum. Ama yine eski haline dönüyor.
Muhtemelen benim araçta Android Auto için gerekli donanım yok. Bu nedenle yazılımla açmak yetmiyor.
Tamam Android Auto çalışmıyor. Peki (AAMirror uygulamasıyla) telefon ekranıı yansıtma özelliği de çalışmıyor?

androidauto.jpg

Son düzenleme:

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Benim araç 2015 Kadjar. Yetkili servis, R-Link sürümünü son versiyona geçirdi (7.0.24.161).
Fakat Android Auto aktif edemiyorum.
CarPlay ve AAP ayarlarını Present çekiyorum. Save tıklıyorum. Ama yine eski haline dönüyor.
Muhtemelen benim araçta Android Auto için gerekli donanım yok. Bu nedenle yazılımla açmak yetmiyor.
Tamam Android Auto çalışmıyor. Peki (AAMirror uygulamasıyla) telefon ekranıı yansıtma özelliği de çalışmıyor?

androidauto.jpg

Merhaba.Aşağıdaki videodaki tüm adımları atlamadan gerçekleştirin ve orjinal usb kablosu ile telinizi bağlamayı deneyin.AAmirror usb ile telefon bağlıyken ve android auto aktifken çalışır.İşlemlerin sonunda güç düğmesine ekran kararıncaya kadar basılı tutun ve açılmasını bekleyin.

r00tsecurity

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Android Auto açıyım derken sesli komut özelliği bozuldu.
1- Direksiyondaki sesli komut düğmesine basınca şu hatayı veriyor. Bunu nasıl düzeltebileceğimi bilen var mı? :soru
2- Sizde direksiyondaki sesli komut düğmesine basınca, "Google Asisstant" mı açılıyor yoksa R-Link'in "şimdi ne yapmak isterseniz tarzı soru soran dahili sesli yanıt sistemi" mi?
3- Bluetooh eşleştirdiğimiz kaydı silip, direkt USB kabloyla bir daha mı denesek. Belki daha önce bluetooth eşleştirmesi olduğu için çalşmıyor olabilir.

IMAG0265.jpg

Son düzenleme: