R-Link 2 Sürüm Güncelleme (İNTERNETTEN İNDİRİLEN DOSYAYI USB İLE YÜKLEYEREK )

r00tsecurity

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Android Auto açıyım derken sesli komut özelliği bozuldu.
Direksiyondaki sesli komut düğmesine basınca şu hatayı veriyor. Bunu nasıl düzeltebileceğimi bilen var mı? :soru

Bir başka sorum da, Android Auto belli bir versiyonunu mu kullanacağız? Ben Android Auto uygulamasını APK indirip yükledim.

IMAG0265.jpg

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
En son android aut versiyonunun apk sını kurun.O özellik android auto açılınca google asistan otomatik olarak yönleniyor.Aracın kendi sesli komutunu tekrar ancak ddt4all ile aktive edebilirsiniz.USB kablosunun orjinal olması ve telefon bluetooth açık olması da önemli.

r00tsecurity

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En son android aut versiyonunun apk sını kurun.O özellik android auto açılınca google asistan otomatik olarak yönleniyor.Aracın kendi sesli komutunu tekrar ancak ddt4all ile aktive edebilirsiniz.USB kablosunun orjinal olması ve telefon bluetooth açık olması da önemli.

hocam bu konuyla ilgili detaylı video çekimleriniz için ve forum mesajlarıyla kullanıcıları bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.
ben nihayet Android Auto aktif edebildim.
sorun nerde derseniz? USB kablosunu bağlar bağlamaz ilk seferde R-Link ekranında sizden izin istiyor. Benim durumumda bu izin isteme çıkıyor ve daha tıklayamadan kayboluyordu. 2-3 kere böyle çıktı gitti. Son kez çıktığında hemen EVET tuşuna bastım ve kabul etmiş oldum. Ondan sonra düzeldi! İşte aşağıdaki resimdeki gibi artık çalışıyor...Faydalı bir teknolojiymiş :)
Benim sorunum biraz münferit bir sorun. Ve muhtemelen USB takılan yer yalama olmuş, temassızlık yapıyor, bağlantı sık koptuğu için ben aktif edememiştim. Bazen çukurdan falan geçerken de bağlantı kopup tekrar geliyor.
Size tekrar teşekkür ederim. :eek:

Z

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
DDT4ALL kullanan arkadaşlar için hem aracın sesli komutu, hem de android auto üzerinden google asistan kullanmak için embed vr: present yapmanız yeterli.

nexis

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2016 Talisman Icon da carplay için donanım olarak usb portun değişmesi gerektiğini soylemistiniz. 280239665R kodlu ürün uygun mudur?

megane4 1.6 130 dci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba aracım 2016 megane 4 r link 2 buyuk ekran sahibiyim.3 ay once serviste güncelleme yaptırdım2.2 den 3.3 surumune gecilmiş fakat 7.0 surumu oldugunu ogrendim.aracımda android auto kullanamıyorum surumden kaynaklımıdır acaba.videonuzu ızledım fakat guncelleme gerekmıyor denıyor

himrag

Kayıtlı Üye
09-Aydın
Ben 30 Mayıs'ta Bolu Ünsal Renault Yetkili Servisinde Talisman aracımın R-Link2 Multimedya Sistemini 2.2.19.300'den 7.0.24.166 versiyonuna garanti kapsamında yükselttirdim. Ücret alınmadı. Şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım.

himrag

Kayıtlı Üye
09-Aydın
Ben 30 Mayıs'ta Bolu Ünsal Renault Yetkili Servisinde Talisman aracımın R-Link2 Multimedya Sistemini 2.2.19.300'den 7.0.24.166 versiyonuna yükselttirdim. Garanti kapsamında yaptılar. Ücret alınmadı. Şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım.

himrag

Kayıtlı Üye
09-Aydın
30 Mayıs'ta Bolu Ünsal Renault Yetkili Servisinde Talisman aracımın R-Link2 Multimedya Sistemi 2.2.19.300'den 7.0.24.166 versiyonuna yükseltildi. Garanti kapsamında yapıldı ve ücret alınmadı. Şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Elinize sağlık.