Scenic 2 - Koltuk Isıtma Yapımı

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkür ederim. En kısa sürede resimde paylaştığın şekilde bağlantı yapacağım. Bu gün hemen bağlantıyı yapayım dedim bulunduğum yerde (Ankara-kazan - tai ) bayağı yağmur yağıyor. Bugün yada yarın Allah izin verirse bağlantıyı yapacağım. Artık koltuk ısıtma projeyi biran önce sonuca ulaştırmak istiyorum. Tekrar teşekkür ederim. En kısa sürede resimdeki şekilde bağlantıyı yapacağım. Umarım herhangi bir aksilik olmaz ve Değerli scenic dostlarıyla bu projeyi detaylı paylaşırım.

NBY2012

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bekliyoruz yusuf abi kolay gelsin

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bekliyoruz yusuf abi kolay gelsin
Teşekkürler kardeşim. Belli ki Başkentim hafta boyu yağmurlu. hafta sonu en kötü ihtimalle kapalı iş yerimde arkadaşımızın resimle paylaştığı şekilde bağlayacağım. İnşallah bir aksilik yaşanmaz. aynı zamanda ön park sensör beyni de elime ulaştı. ikisini beraber en kısa sürede sonuca ulaştırıp siz değerli scenic dostlarıyla güzel neticeyi paylaşmış oluruz.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar hafta sonunu fırsat bilip iki önemli projemi bitirmek için işe koyuldum. biri ön park sensörü ; diğeri koltuk ısıtma . Koltuk ısıtma bağlantılarını Arkadaşın resimle paylaştığı gibi bağladım. Maalesef olmadı. Düğme deki soketleri tekrar çıkarıp koltuğu yerine taktım. Evde saatlerce koltuk ısıtma ile ilgili bilgi araştırdım. 2 -3 önemli bilgiye ulaştım. 1 tanesi megan 2 nin koltuk ısıtma devre şeması ( Romanya Renault form sitesinden ) bir diğeri İngiliz bir siteden . her ikisinin de kablo bağlantı resimlerini kaydettim. Hatta takip etmesi kolay olsun diye Scenic koltuk ısıtmadaki kablo donanımı boya kalemleri ile kodlayıp boyadım. bu diagramda extra röle gösteriyor. rölenin yerini buldum. sürücü koltuk altında cd changer altında . bu röle bir sigorta kutusunun üstünde. Ama röleden de sanki kablo geliyormuş gibi bir hal var. işin içinden çıkamadım. Megan 2 ile scenic teki diağramda biraz farklı. Resimleri ekliyorum. Elektronik bilgi sahibi arkadaşlardan yardım bekliyorum. işte resimler :

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
her iki diağramı da print yapıp özellikle scenic'e ait olanı tek tek anlamlarını ingilizcesini tercüme edip bulduklarımı yanına yazdım. Ama röle işi tuhaf hal aldı. ilk megan 2 nin ; ikinci ise renklendirdiğim scenic 2 nin miş .

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu da scenic 2 nin :

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok şükür Allaha , Nihayet sonuca ulaştım. Benim katlanır aynadan kalan 5 bacaklı röle imdada yetişti. Bağlantıyı bugün denedim. sorunsuz ; koltuk ısıtma düğmesine basınca dijital ekrana ^^ koltuk ısıtma devrede ^^ yazısı geliyor. koltuk ısınmaya başlıyor. Ayrıca düğme iç lambası da çalışıyor. Bu hafta sonu artık son kez bağlantısını düzgün yapıp işlemi başarıyla sonlandıracağım. çektiğim bolca resimle de slayt hazırlayacağım. yapmak isteyene referans olsun diye paylaşacağım. Son yapmak istediğim proje ise '' anahtarsız giriş ve çalıştırma. ''

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elinize sağlık Yusuf Bey bizim megane 1 forumu biraz durgun sizi takip ediyorum :)

mit38

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yusuf hocam elinize sağlık bağlantıyı sabırsızlıkla bekliyorum. Hayırlı olsun diyelim artık emeğinize değer inşallah.

Hocam bide aynaları kumandadan katlama şemasını paylaşırmısınız. Konudaki resimi açamadım.