Scenic 2 - Koltuk Isıtma Yapımı

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yusuf hocam elinize sağlık bağlantıyı sabırsızlıkla bekliyorum. Hayırlı olsun diyelim artık emeğinize değer inşallah.

Hocam bide aynaları kumandadan katlama şemasını paylaşırmısınız. Konudaki resimi açamadım.
Kardeşim teşekkür ederim. Bugün bağlantı vs her şeyi hallettim. resimleri çektim. Az öncede bizzat denedim. düğme iç lambası yanıyor. düğmeye basınca dijital ekranda '' koltuk ısıtma devrede '' yazısı çıkıyor. Koltuk yaklaşık 30-40 sn sonra rahat hissedilir derecede ısınıyor. bir projeyi daha bitirmenin verdiği mutlulukla eve döndüm. Kardeşim dediğin gibi hem katlanır ayna ; hem de koltuk ısıtma resimlerini hazırlayıp slayt ile siz değerli scenic dostlarıyla paylaşacağım.

mit38

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim teşekkür ederim. Bugün bağlantı vs her şeyi hallettim. resimleri çektim. Az öncede bizzat denedim. düğme iç lambası yanıyor. düğmeye basınca dijital ekranda '' koltuk ısıtma devrede '' yazısı çıkıyor. Koltuk yaklaşık 30-40 sn sonra rahat hissedilir derecede ısınıyor. bir projeyi daha bitirmenin verdiği mutlulukla eve döndüm. Kardeşim dediğin gibi hem katlanır ayna ; hem de koltuk ısıtma resimlerini hazırlayıp slayt ile siz değerli scenic dostlarıyla paylaşacağım.

Yusuf hocam kendim yapmış gibi sevindim. Güle güle kullanın

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yusuf hocam eline sağlık. Yine bir projeyi tamamladın.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkürler değerli scenic dostları. Benim iş yerindeki 2005 dynamic scenic sahibi arkadaşta tutturdu bende istiyorum diye. Ama aracına baktık. ön koltuk altlarındaki 19,20,21,22 kabloları yok. Ama dijital ekran soketinde ; ekrana koltuk ısıtma devrede yazısını çıkaran kablo mevcut. Acaba diyorum 19 numara somon renk kablo ; bu kablo dijital ekran soketinde hazır . 20 numara mavi kablo araç kontak açınca. (bunu da çakmaklık kablosundan aldık farzetsek ) . 21 numara devamlı 12 volt ise aracın otomatik park fren altındaki sigorta kutusuna gelen herhangi bir daimi 12 volt olan kablodan alsak ; 22 numara ise aracın şasesi . 2 TANE elimde yanlışlıkla aldığım 2 tane megane 2 koltuk ısıtma düğmesi var. 2 tane 12 volt 40amper 5 bacaklı röle alsak sanırım dynamic scenic çi kardeşimin işini görür. siz ne dersiniz ? Elektronik bilgim olmamasına rağmen bana mantıklı geliyor. Çünkü benim araç makyajlı kasa faz II. de bu bahsettiğim kablolar ön koltuk altındaki soketlerde var.

NBY2012

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yusuf abi koltuk altındaki kabloları resimlermısın

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yusuf abi koltuk altındaki kabloları resimlermısın
Kardeşim yarın mutlaka istediğin kablo soket resmini paylaşacağım. Çok büyük ihtimalle bahsettiğim ön koltuk altlarındaki soketlerinizde 19 somon , 20 mavi , 21 sarı , 22 siyah kablo koltuk altına gelen soketin sabit kısmında olmalı . yarın çok büyük ihtimalle zaten çektiğim bolca resimler ile slayt video hazırlayıp yayınlayacağım.

NBY2012

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
inşallah abi bekliyorum koltuk pedlerini ne marka aldın ve nereden temin ettin

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Koltuk ısıtma pedlerini ebaydan aldım. çin malı. ben aldığımda 29$ idi. İş yerimdeki 2005 dynamic sahibi arkadaşta ısrarla isteyince baktık 48$ 'a çıkmış. kargo ücretsiz. tek sıkıntı Çinden gelen çoğu ürünler free ship ( ücretsiz kargo ) fakat uzun sürede geliyor. Amerikadan 5 günde adresimde olan ürün Çinden 3 haftadan önce gelmiyor.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ön Koltuk altlarındaki soketler. resimdeki soket sürücü tarafı. bu ise soketlerin koltuk altlarında sabit kalan kısmı yani dişi kısmı. soldan 13 ten itibaren sayınca 19 da somon ,20 de mavi , 21 de sarı , 22 de siyah renk kablo var ise koltuk ısıtma tesisatı koltuk altlarına gelmiş demektir. 19 dijital ekrana koltuk ısıtma uyarısı veren kablo , 20 mavi kablo kontak açınca 12 v enerjileniyor , 21 sarı kabloda daima 12v var , 22 siyah kablo ise topraklama / şase . http://68kMy9.jpg