Scenic 2 - Koltuk Isıtma Yapımı

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Koltuk ısıtma ile ilgili diğer detayları slayt hazırlıyorum. yüzlerce resim arasından sırayla ve güzel olanları seçip slayt hazırlıyorum. hatta koltuk ısıtma pedlerinin koltuklara yerleştirilmesine varana değin.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar biraz sabır rica ediyorum. Orijinal koltuk ısıtma sistemi çok şükür başarıyla bitirdim. Bolca resim var. slayt hazırlıyorum. Fakat bu aralar orijinal ön park sensörü işinde bir türlü netice alamadım. Çok uğraşıyorum. İşten arta kalan vakitlerin çoğunda ön park sensör işi ile uğraşıyorum. bütün parçalar geldi herşey tamam ; servisten ön/arka park aktif edip faaliyet alacağım derken bir türlü sonuca ulaşamıyorum. nerde hata var anlayamadım. aracı geri vitese takınca uyarı sesi uzunca ötüyor ama ne ön park sensörlerinde ; ne de arka park sensörlerinde tepki yok. eski beyni takınca arkalar aktif çalışıyor. belli ki ön park sensörlerinde veya kablo sisteminde sıkıntı var. artık en uç noktasından beyne kadar olan kabloları tek tek kontrol edeceğim. Sabırsız , inat biri olarakta bırakamıyorum. Dediğim gibi koltuk ısıtma slayt her an aklımda . siz değerli scenic dostlarıyla yakın zamanda paylaşacağım.

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yusuf abi benim arka park sensörleri de bazen uyarı sesi veriyor ve sensörler çalışmıyor. Bunu bazen yapıyor. Sence beyinle mi yoksa tesisatlamı alakalı

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yusuf abi benim arka park sensörleri de bazen uyarı sesi veriyor ve sensörler çalışmıyor. Bunu bazen yapıyor. Sence beyinle mi yoksa tesisatlamı alakalı
Barış kardeşim ; Tecrübelerime istinaden diyebilirim ki %90 arka park sensör kablolarından. Aracı geri vitese takınca uzunca gıcık bir ses ötüyorsa kesin kabloların bir yada bir kaçında kopma veya oksitlenme var. bizzat 3 arkadaşın scenicte bunu tecrübe ettik. kablolar kısa olduğundan el çok çalışmasa da ; arka park sensöre giden kabloları ve soketleri tek tek konrol edin. hatta bir arkadaşın scenicte kablolar sağlam görünüyordu. soket diplerini sıyırdığımızda kablo ezilmiş ve çok oksitlenmiş ; yemyeşil olmuştu. kabloyu oksit kısmını kesip attıktan sonra lehim yapıp kabloların tamamını güzelce baştan izole bant ile sardık. canavar gibi çalıştı. Birde aklınızda bulunsun ; 4 sensörün 3 er kablosu var . her hangi bir sensörün bir kablosunda veya soketindeki bir problem komple sistemi arıza veriyor. Dijital ekranda herhangi bir uyarı almıyor ama geri vitese aracı alınca çok gıcık bir ses uzunca öttüğünden anlaşılıyor. Arka park sensörlere ve kablolarına ulaşmak için illede aracın arka tamponunun sökülmesine gerek yok. sadece araç bir rampada yada arkası hafif havada olacak şekilde parkedilmesi yeterli. sonarsında sensöre giden soketin tırnağı kaldırılıp çekince soket çıkıyor. böylece soket pinleri ve kablo kontrolü yapılabiliyor.

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Barış kardeşim ; Tecrübelerime istinaden diyebilirim ki %90 arka park sensör kablolarından. Aracı geri vitese takınca uzunca gıcık bir ses ötüyorsa kesin kabloların bir yada bir kaçında kopma veya oksitlenme var. bizzat 3 arkadaşın scenicte bunu tecrübe ettik. kablolar kısa olduğundan el çok çalışmasa da ; arka park sensöre giden kabloları ve soketleri tek tek konrol edin. hatta bir arkadaşın scenicte kablolar sağlam görünüyordu. soket diplerini sıyırdığımızda kablo ezilmiş ve çok oksitlenmiş ; yemyeşil olmuştu. kabloyu oksit kısmını kesip attıktan sonra lehim yapıp kabloların tamamını güzelce baştan izole bant ile sardık. canavar gibi çalıştı. Birde aklınızda bulunsun ; 4 sensörün 3 er kablosu var . her hangi bir sensörün bir kablosunda veya soketindeki bir problem komple sistemi arıza veriyor. Dijital ekranda herhangi bir uyarı almıyor ama geri vitese aracı alınca çok gıcık bir ses uzunca öttüğünden anlaşılıyor. Arka park sensörlere ve kablolarına ulaşmak için illede aracın arka tamponunun sökülmesine gerek yok. sadece araç bir rampada yada arkası hafif havada olacak şekilde parkedilmesi yeterli. sonarsında sensöre giden soketin tırnağı kaldırılıp çekince soket çıkıyor. böylece soket pinleri ve kablo kontrolü yapılabiliyor.

Çok teşekkür ederim bilgiler için Yusuf hocam. Haftasonu hemen bakayım

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
BİRİ SCENİCTE ORJİNAL KOLTUK ISITMA MI DEDİ ? :) İŞTE VİDEO : https://www.youtube.com/watch?v=BQa-cixmNqc

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yusuf Bey elinize emeğinize sağlık çok güzel olmuş. :eyv

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eline sağlık yusuf hocam valla çok güzel iş çıkardınız

NBY2012

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eline saglık yusuf abi baya ugraşlar sonucu yapılan işin meyvesini almak cok güzel tebrikler abi