Şeker hastası adayı mısınız?

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Danke Schön :)

Darısı bırakmak isteyenlerin başına diyeyim..

Sende şekerden tam anlamıyla kurtulursun umarım

İnşallah... Spor sonrası şeker ölçümleri normal insan gibi çıkmaya başladı, ilaçlar yerine sporu oturtabilirsem belki de hayal olmaktan çıkacak...

tugay155

Kırşehir,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şekerin ani düşmesi kişide bilinc kaybı olusturacagından risk altındakilerin yanında bi kac tane küp seker bulundurması ve kendini kötü hissettiğinde bu şekerleri yemesi hayat kurtarıcı olabilr. kan şekerinin cok yüksek olması cok riskli olmaz ama düşük kan şekeri (hipoglisemi) insan da geridönüşümsüz riskler ortaya cıkarabilmektedir.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
​Şeker gerçekten sinsi:(işyerindeki kızımız düzeldi neyseki vucudunda bir virüs bulunmuş oda şekerini tetikliyormuş bende diyordum o kadar dikkat etmesine rağmen nasıl komaya girdi :(

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Geçen sene Ramazan ayının 16 sında şeker hastası olduğumu öğrendim,tahlillerden sonra gizli şeker hastası olduğum ortaya çıktı,sabah akşam hap içiyorum bazende unutuyorum,tatlı vs ne varsa yerim ama hata yaptığımı biliyorum,ileride insülüne başlamazsam iyidir...

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
şekerin ani düşmesi kişide bilinc kaybı olusturacagından risk altındakilerin yanında bi kac tane küp seker bulundurması ve kendini kötü hissettiğinde bu şekerleri yemesi hayat kurtarıcı olabilr. kan şekerinin cok yüksek olması cok riskli olmaz ama düşük kan şekeri (hipoglisemi) insan da geridönüşümsüz riskler ortaya cıkarabilmektedir.

Doğru şeker düşmesine karşı kesme şeker taşımak faydalı(kana çabuk karıştığı için) ancak benim gibi reaktif hipoglisemi sorunuyla başlayanlar -ilk senemde taksim'e derse yetişirken akşamları trafik yüzünden yemek için vaktim kalmazdı ben de dersi iyi anlatayım diye kesme şeker alırdım 2-3 tane, ders süper geçer ders çıkışı ben yollarda fenalaşırdım, kaç defa bir mağaza girişine zor oturmuşumdur o halde :berbat Yani kesme şekeri sadece acil durumlar için bulundurmak benim yaptığım hata gibi sürekli hale getirmemek lazım, ya da anı kurtardıktan sonra düzgün bir şeyler yenmeli...

​Şeker gerçekten sinsi:(işyerindeki kızımız düzeldi neyseki vucudunda bir virüs bulunmuş oda şekerini tetikliyormuş bende diyordum o kadar dikkat etmesine rağmen nasıl komaya girdi :(

Off bir de virüsten mi oluyormuş? Benim de son 2 yıldır şekerim stres sonucu kortizol yüksekliğinden yükseliyor, o kada dikkat etmeme rağmen, tabii sonra da düşüyor ne kadar çıktıysa :berbat

Geçen sene Ramazan ayının 16 sında şeker hastası olduğumu öğrendim,tahlillerden sonra gizli şeker hastası olduğum ortaya çıktı,sabah akşam hap içiyorum bazende unutuyorum,tatlı vs ne varsa yerim ama hata yaptığımı biliyorum,ileride insülüne başlamazsam iyidir...

Herkesin dilindeki yaramaz hastalardansın demek, ahh ahh sizler yüzünden benim gibiler neler çekiyor:D E bizim şu tanıdıkta da var ilacını alıyor yiyor istediğini, hasbinallahhh diye başlıyorum tabii:D

E peki fenalaşmıyor musun hiç Mustafa Ağabey? Ben ilaç aldığım halde, geçen cuma olduğu gibi 4,5 -5 saat aç kalınca elim ayağım birbirine girdi, ilk ve çok şükür ufak kazamı da o gün atlattım zaten:S Bugün yine kötüydüm sabah arabayı almadım o yüzden, korkuyorum şimdi ya yine elim ayağım boşalırsa diye, fena hissettiğimde yola çıkmamam gerekiyor:S

Sadece insüline başlamak değil sorun, birçok hastalığa da zemin hazırlıyor bu şeker illeti, biliyorsundur, ben de 6 senedir durdum durdum artık gizli şeker yerleşince harekete geçtim, biraz zor kabullendim, idrak edebildim de bu işi 12 3 Bagajda yemek taşıyorum bak ben dokunmayan yemek yiyebilmek için, sen tatlıları götürürken:D

adigeemre

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şu açlığa tahammülsüzlük konusuna takıldım hani????:confused:

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Şu açlığa tahammülsüzlük konusuna takıldım hani????:confused:

kimi insanda doğuştan oluyor sanırım:D ama boş zamanlarında yemek yemeyi hatırlayan biri olunca direk hastalık belirtisi olmuştu bende:D