Servis aracımı Liften Düşürdü..!

clio4sporttourer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun kardeşim,üzücü bir kaza olmuş,her ne kadar servis hatasını kabul etse bile onarım sonrasında aracın ciddi olarak değer kaybedecektir...
Aracını teslim alırken tutanak tutturman gerekiyordu,hatta bunu notere yaptırmalıydın,bilirkişi raporu isteyip aracın değer kaybını talep etmelisin veya yeni bir araç vermeliler sana,haftaya salı gününe kadar seni oyalamaları çok manidar,bunu hemen yapsalar iyi niyetlerinden şüphe duymazdık lakin 1 hafta geçtikten sonra bu hasarı siz yapmışsınız bile diyebilirler...

tşk ederim. Dedikleriniz çok mantıklı aslında evet biraz oldu bittiye geldim gibi aksi davranış gösterselerdi bende o yönde tutum sergilerdim büyük ihtimal ama pişmanlıklarının farkında olarak davrandıkları için pek terse gidemedim. siz yapmışsınız diyeceklerini sanmıyorum ama sadece tamirini yapıp eski haline getirip bırakacaklardır büyük ihtimal :((

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkesin görüşü farklı tabi kimisi nazarlık der tamir ettirir biner.. Ben aracımda çizik dahi olması uykumu kaçırıyor o derece titizim, hele 2012-2013 sıfır arabamın başına gelse böyle birşey bayılır kalırdım.. Ben olsam hukuki yolları denerdim eğer öyle birşey varsa araç bedeli veya yeni araç isterdim.. Sonuçta sıfır araba tamirli onarılmış olacak ikinci el değeri düştü bile.. Onuda geçtim hasar yapılmış onarılmış 2013 model arabaya binmek rahatsız ederdi beni.. Bu benim şahsi düşüncem. Eşek niyetine binenler var onlar araba sele de girse gölede girse yaptırır binerler ona bişey diyemem zevkler ve renkler tartışılmazmış

forjust1day

Tuna İŞGÖREN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cok cok gecmis olsun .. Liften dusen ir aracin yuruyene etkisi olurmu acaba o darbe ile alt takimda birseyler zarar gormusmudur bakilmasi gerekli .. Buyuk konusmak gibi olmasin ama benm aracima ayni sey olmus olsa asla arabayi orda. Almaz serviste birakir yeni arac icin aihm ye bile basvururdum :)

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Öncelikle büyük geçmiş olsun.Kesinlikle bir şeye imza atmayın ve aracınızı teslim almayın.Marşpiyel çekiçlenmez , ya çelik macunu basacaklar ya da değiştirecekler.büyük ihtimalle değiştirecekler.Bunun yanında çamurluk ve kapılarada sıçramış gibi..Marşpiyelin değişmesi demek direk altlarında , çamurluk birleşim yerlerinde orijinal puntalarının kalmaması demek , ileride satarken alttan hasar almış demek,tramerde çıkması demek , sigortalarınızın yükselmesi demek vs vs .. Ne söylerlerse söylesinler dinlemeyin. aracınız yeni , ve size yenisini versinler.

clio4sporttourer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle büyük geçmiş olsun.Kesinlikle bir şeye imza atmayın ve aracınızı teslim almayın.Marşpiyel çekiçlenmez , ya çelik macunu basacaklar ya da değiştirecekler.büyük ihtimalle değiştirecekler.Bunun yanında çamurluk ve kapılarada sıçramış gibi..Marşpiyelin değişmesi demek direk altlarında , çamurluk birleşim yerlerinde orijinal puntalarının kalmaması demek , ileride satarken alttan hasar almış demek,tramerde çıkması demek , sigortalarınızın yükselmesi demek vs vs .. Ne söylerlerse söylesinler dinlemeyin. aracınız yeni , ve size yenisini versinler.

Kontrol ettiğimde kapılarda bir sıkıntı göremedim flaşh patlamasından kaynaklanmış o çizik gibi görüntüler fakat sizinde dedikleriniz çok doğru ben hiç bu açılardan düşünemedim :( yarın sabah ilk işim tekrardan araç ile birlikte servise gitmek olacak sizin ve diğer arkadaşların söylediği bu detayları bir bir not edip tekrar konuşacağım. son olarak Mais e durumu bildirmem gerekir mi ? bu benim için avantaj mı dezavantaj mı olur ?

dreamondata

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok ama çok geçmiş olsun gerçek kendi aracımın başına gelmiş kadar üzüldüm.Bence bu olayın peşini bırakmayın, aracın yenisini almaya çalışın fakat yenisi ile değiştirmemekte direte bilirler.Bence farklı bir yerde expertize sokup ileride satmak istediğinizdeki değer kaybı, yükselen sigorta oranlarını öğrenip bu miktarı talep edin.

dreamondata

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir marşbiyelin değişmesi için nerden nereye kadar kesme ve değişme yapılmasına dair bir parça ilanı ve fotosu linki
Clio4-Marşbiyel

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmş olsun, kimse olmasını istemezdi ama olan olmuş.
artık teknoloji gelişti, marşpiyeli düzeltiyorlar, yok satarken ederken...çok fazla plan yaparsanız
planlarınızın hiçbirisi tutmaz.
kimileri diyor yok uyuyamam arabam çizilirse vs...
dünya malına fazla değer vermeyeceksin bana göre altında arabada puldur. sana hizmet eder onlar, sen onlara hizmet etmezsin.
2 sene az bir süre. tamir + 4 sene ücretsiz bakım ya da değerini verirlerse sorun çözülür düşüncesindeyim.
tekrar geçmiş olsun, Allah daha iyilerini nasip etsin.

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende cetaş mahmutbey şubesine bikaç kez gittim halkla ilişkilerde bi bayan arkadas var esmer o arkadas size ciddi anlamda üzmiceğine eminim en azından benim için öle oldu

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Büyük Geçmiş Olsun , Bence Hakkinizi Sonuna Kadar Savunun ve Ne Gerekiyosa Yapin .. Neticede Servsiten Kaynaklanan Bir Sorun Bu ve Size Büyük Zarari Dokunacaktir Alim Satim Yaparken Bence Peşini Birakmayin.. :( :(