Servis aracımı Liften Düşürdü..!

forjust1day

Tuna İŞGÖREN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 yıllık bakım kuponu nedirki :) maliteyi 150 tlden 300 tl eder. 300 tllik bi kazanç sizi tatmin edecekmi . araç alttan boyanacak ve sizin hiç suçunuz günahınız yok iken.. Exper çağırın değer biçsin kaybı söylesin aradaki farkı talep edin .

*UfukASLAN

Ufuk ASLAN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maisden Exper talebinde bulunun hasar tespit tutanağı ve araçın değer kaybının kaç TL olduğu hakkında rapor tutturup ,bundan sonra uzlaşmaya gidiniz .

ApSUVai

B A Ş K A N,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arac 1 Yaşında Olduğundan Yenisini Talep Edip Almak Zor
Şöyle Yapılabilirdi
Size Bu Bakım Ve Bundan Sonraki Bakımı Hediye Edip Aracınız Tamir Edilirken İkame Arac Sunabilirlerdi
Aynı Olay Bizim De Başımıza Geldi Sıfır Aldığımız Lüks Bir Arac İlk 3.000 Km De Getirin Kontrol Edelim Dedikleri Bakıma Girmiş Bende Serviste Müşteri Bekleme Salonunda Beklerken Ekranlardan Aracı Da Görme Şansı Vardı Bir Baktım Aracın Başı Kalabalık Aracta Yarısı Liftte Yarısı Yerde Duruyor Hemen Avukat Cağirip Haliyele Polis Hemen Liftte O Haliyle Aracı Bırakıp Güvenlik Şeridi Cekilmek Suretiyle Olayı Yargıya Taşıyacakken Firma Yetkilileri Baktı Ki Durum Ciddi Aracın Sıfırını Vermeye Razı Olmuşlardı
Gecmiş Olsun

Emre3434

Emre Uğurluel, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayrıca bu konuyla ilgili olarak dikkatimi çeken birşeyi paylaşmak istiyorum. Öncelikle bu paylaşacağım şey reklam amaçlı değildir aksine memnuniyet duyduğum ve aracımı güvende hissetmemi sağlayan bir konudur. İnanlar otomotiv yenibosna şubesinde araç kaldırma sistemi olarak sehpa sistemi kullanılıyor şöyleki bu sistem yere gömülmüş vaziyette ve araç sehpanın üzerine getirildikten sonra (diğer liftlerde olduğu gibi kollar yok) sehpa aracın altına tam olarak oturuyor ve aracı kavrayarak aracı kaldırıyor yani diğer liftlerde olduğu gibi kolların araçtan kurtulması sonucu devrilme riski yok. Buda benim müşteri bekleme odasında beklerken aracı lifte düzgün aldılarmı alacaklarmı alırken servis elemanları dikkat ettimi diye olan sorularımı ve endişemi sıfıra indiriyor. Ayrıca kolların hatalı yerleştirilmesi sonucu marşpiyelin ve altında bulunan basamakların (araç kangoo) ezilme riskini sıfıra indiriyor.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konuda çok geçmiş olsun ve bu sorunu yaşayan Haydar başkan da sanırım aynen yeni araç isteyerek araçının değer kaybı bakımından hukuki hakkınız olacağını söyleyecektir.

clio4sporttourer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Okudum çok üzüldüm.Lakin yeni araç talebiniz sadece zaman kaybettirir ve onlara düşünme fırsatı verir.Aracın hasar durumu ile 2.el değerinin düştüğünü şuan satıldığında atıyorum 40.000 Tl olduğunu ancak bu durumdan sonra 35.000 düştüğünü ve aradaki farkı vermelerini veya fotoğraflı kaşeli imzalı yazı alıp hasarın nedeninin kendileri olduğunun veya ilerideki araç değişiminde bu hasar nedeni ile 5-6 binliralık ilave indirim kuponu vermelerini yada aracı bu şekilde geri alıp arada cüzi bir miktar sizden alıp 2014 model aynı marka model ve paket araç isteyebilirsiniz.Kısaca 1-0 öndesiniz sinirlerinize hakim olup mantıklı kararlar vermelisiniz.Allah hiç bir kimseye böyle durumlar göstermesin yarabbim.Çok kötü bür durum.

İlginiz için teşekkürler fakat ben aracı 3 sene kredili almıştım daha 2 senesi var kredisi bitmesine ve en az 6 - 7 yıl satmayı düşünmediğim gibi hasar bedeli ancak en fazla 1500 - 2000 tl kadardır diye tahmin ediyorum. bu bedeller içinde 6 - 7 yıl sonrasına bir indirim almam pek mantıklı olmayacaktır.

clio4sporttourer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu arada arkadaşlar bir sorum daha olacak biraz saçma gelebilir ama pek bilgim olmadığından bu konu hakkında tekrardan sizlerin görüşlerine ihtiyacım var. " Aracımda bulunan r-nav sistemi r-link ile değiştirilebiliyor mu ? şayet böyle bir imkan varsa r-nav ın r-link ile değiştirilmesini talep etmem sizce ne kadar mantıklı olur ? En azından manevi olarak verilen zarar manevi haz ile tamamlamalarını isteyebilirim diye düşünüyorum ? sizce ?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun.