''Traves (beşik) burcu sorunu-çözümü resimli( Megane II Alt Takım Sorunu Çözümü )''

legacy of kain

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
beşik burçlarına daha önceden lastik koydurmuştum fakat yine memnuniyetsizlik artmaya başlayınca komple burç değişitrmek maksadlı bıraktım ustaya..burçlarda boşluk sorun vs yokmuş..iki salıncak sağ rot mili ve başı değişti..şu anda daha iyi..

ferdihesna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
buradan bütün scenic 2 kullanan arkadaşlara sesleniyorum.Ben arabanın tüm alt takımı( aklınıza ne geliyosa) sıfır değiştirdim, hemde burdaki bu konuyu okumama rahmen.Ama hep bi süre iyi gibi göründü sonra küçük bi tümsekten geçtiğimde lok lak sesleri geçmemişti.ve karar verip sanayiye gittim bu dedikleri lastiği 10 tl ye alıp bi tornacıda hafif kestirdim.sonra dedikleri yere 5 dakkada taktırdım onada 20 tl verdim.bi deneme sürüşü yaptım ki ne göreyim araba sanki fabrikadan çıkmış pamuk gibiydi.bence bu arabalar fabrikadan hatalı üretim olarak çıkmış.kesinlikle herkesin bunu yapması gerekiyo hemde alt takımı değiştirmeden özelliklede direksiyon kutusundan önce yapın.selamlar kazasız günler.

ferdihesna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
toplamda 1350 lira ödedikten sonra bide aaahhhhhhhh.....ah

fthkara

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle herkese merhaba,

Bu tarihten yaklaşık 4 ay önce Renault Clio Authentuqie model arabamın ön takımından özellikle kasis lerden geçerken gacırt tarzı oldukça şiddetli ve rahatsız eden bir ses almaya başladım. Akabinde ön takımlarda sıkıntı varmı diye kontrol amaçlı Rot balanscı ya götürüp kontrol ettirdim. Salıncakların ve askı rotunun değişmesi gerektiğini söyledi. Renault yedek parçacıdan parçaları alıp ustama taktırmama rağmen bu ses den kurtulamadım. Bir süre arabamı kullandıktan sonra sese dayanamayıp tekrar dan ustaya götürdüm ve arabamın sıkıntısını gösterdim. 1 gün boyunca arabamın onda kalmasına rağmen hiç bir parçasında sıkıntı olmadığını söyledi. Fakat arabamı ondan aldıktan sonra 1 hafta gibi bir süre boyunca şikayetci olduğum ses kesilmişti. Sonra ses tekrar başladığı zaman arkadaş tavsiyesi ile farkı bir ustaya arabayı gösterdim. Usta sorunun salıncakdan dolayı olduğunu söyledi. Bende kızıp çektim çıktım. Şimdi abiler kardeşler fazla takıntılı bir insan değilim fakat, şu çıkan sesi duysanız sizde gerçekten rahatsız olurdunuz. Sabah veya gece saatlerinde o ses çıkma esnasında dışardaki insanın bakışıda ayrı bir utandırıyor beni. Bende bulunan bu sıkıntının bu sayfa konusu ile bir alakası varmı acaba yardımcı olabilirmisiniz.

mırtıs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar bende de megan 2 var hafıf cukurlara gırınce bır tıkırtı gelıyor onden sag sol farketmyor gıbı. on takım saglam baktırdım bır parca degıstı yalnız tıkırtı kesılmedı genelde z rot arızasından olurmus sızce z rotu degıstıreyımmı yuksek tumseklerden gecerken aracın onu baya esnıyor ama ses yok kucuk cukurlara cukur bıle denmez dustugu zaman ses gelıyor tıkı tıkı dıye sebebı z rotmu besıkmı

ozguder

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Var mı İzmir'de bana bu konuda yardım edecek kimse. Geleyim hemen koyalım takozları.

alipamukkk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle herkese merhaba,

Bu tarihten yaklaşık 4 ay önce Renault Clio Authentuqie model arabamın ön takımından özellikle kasis lerden geçerken gacırt tarzı oldukça şiddetli ve rahatsız eden bir ses almaya başladım. Akabinde ön takımlarda sıkıntı varmı diye kontrol amaçlı Rot balanscı ya götürüp kontrol ettirdim. Salıncakların ve askı rotunun değişmesi gerektiğini söyledi. Renault yedek parçacıdan parçaları alıp ustama taktırmama rağmen bu ses den kurtulamadım. Bir süre arabamı kullandıktan sonra sese dayanamayıp tekrar dan ustaya götürdüm ve arabamın sıkıntısını gösterdim. 1 gün boyunca arabamın onda kalmasına rağmen hiç bir parçasında sıkıntı olmadığını söyledi. Fakat arabamı ondan aldıktan sonra 1 hafta gibi bir süre boyunca şikayetci olduğum ses kesilmişti. Sonra ses tekrar başladığı zaman arkadaş tavsiyesi ile farkı bir ustaya arabayı gösterdim. Usta sorunun salıncakdan dolayı olduğunu söyledi. Bende kızıp çektim çıktım. Şimdi abiler kardeşler fazla takıntılı bir insan değilim fakat, şu çıkan sesi duysanız sizde gerçekten rahatsız olurdunuz. Sabah veya gece saatlerinde o ses çıkma esnasında dışardaki insanın bakışıda ayrı bir utandırıyor beni. Bende bulunan bu sıkıntının bu sayfa konusu ile bir alakası varmı acaba yardımcı olabilirmisiniz.
Su an ayni sorun bende de var alt salincaklarlar z rotlar hepsi orjinaliyle degisti travels de bi sikinti yokmus ona da baktirdim guvendigim bi ustam direksiyon kutusunun degismesi lazim dedi bende mantikli buldum dedigini yakin zamandayyaptirmayi dusunuyorum

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

oguzhancekic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar öncelikle aracım station benim sorunum önde değilde aynı şekilde arkadan gelen bir ses var çukurlu yollarda veya parke taşlarda giderken böyle bir sorunla karşılaşan var mı

ozguder

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Su an ayni sorun bende de var alt salincaklarlar z rotlar hepsi orjinaliyle degisti travels de bi sikinti yokmus ona da baktirdim guvendigim bi ustam direksiyon kutusunun degismesi lazim dedi bende mantikli buldum dedigini yakin zamandayyaptirmayi dusunuyorum

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben direksiyon kutusunu ve salıncakları değiştirdim.Tıkırtı devam ediyor. Kesin çözüm arkadaşların yaptığı şekilde araya lastik koyarak en ucuz maliyetle çözmek.
Yetkili Servis beşik burçlarının değişmesi gerektiğini ve bununda 1000 tl gibi bir maliyeti olduğunu söyledi.
Ben bu işlemi İzmir'de yapacak firma arıyorum. Bulursam hemen götürüp yaptıracağım.

sametkeles

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tek kelıme helal olsun paylaşım içinde teşkkürler en yakın zamnda bende yaptırıcam..