''Traves (beşik) burcu sorunu-çözümü resimli( Megane II Alt Takım Sorunu Çözümü )''

ORKN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba ,bende aracı aldığımda ön takımdan bitmek bilmez sesler geliyordu ,tamamen ön takımı yeniledim burçlar z rotlar şimdi hiç bir şekilde ses gelmiyor.Bende de direksiyon kutusundan şüphelendiler ama herhangi bir şey çıkmadı.Bu işi dolgu şeklinde kadosanda bir usta yapıyormuş İstanbul kartal da ,yaptıları yaklaşık altı ay oldu herhangi bir ses yok.Tekrarlarsa böyle bir işlemi bende düşünüyorum.Paylaşım için teşekkürler.

alipamukkk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba ,bende aracı aldığımda ön takımdan bitmek bilmez sesler geliyordu ,tamamen ön takımı yeniledim burçlar z rotlar şimdi hiç bir şekilde ses gelmiyor.Bende de direksiyon kutusundan şüphelendiler ama herhangi bir şey çıkmadı.Bu işi dolgu şeklinde kadosanda bir usta yapıyormuş İstanbul kartal da ,yaptıları yaklaşık altı ay oldu herhangi bir ses yok.Tekrarlarsa böyle bir işlemi bende düşünüyorum.Paylaşım için teşekkürler.
Bende z rotlari alt salincaklari degistirdim besik burcuna da baktirdim ses hala var....

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ORKN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende z rotlari alt salincaklari degistirdim besik burcuna da baktirdim ses hala var....

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Komple ön takıma bakıldı hatta birtane aldığım z rot bile arttı bir tarafta sıkıntı yoktu ,Travers i söküp temizledik tornada çakıldı burçlar,ömrü ne kadar sürer bilmiyorum tabi.direksiyon kutusu kronik olarak etkileyebiliyormuş orayada baktırabilirsiniz benimkinde bişey çıkmamıştı..

eskalen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim sorun çukurlara girince tok bir ses geliyor. gösterdim amrtisörler sağlam dedi dingile bağlantılı burçlar bar onlar yırtılmış büyük ihtimal bu dedi 2 ad burç 50 tl işçilik 150 tl şimdilik yaptırmadım biraz araştırayım sonra olmaz sa yaptırıcam. Önde ise kasislere sert girersem böyle sanki birşey yerinden çıkıp oturuyor gibi lık lık ses yapıyor sanki boşta bişey var kulak yerinden çıkar gibi. biraz masraf var gibi anlaşılan. Hayırlısı.

cannas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
güzel çalışma denemek lazım.. benim arabadan da çok tıkırtı geliyordu, alt takım komple yenilendi yalnız hattatın ürettiği yan sanayi parçalar kullanıldı. 40 bin kilometre gittik yine aynı ses ve sıkıntılar çıkmaya başladı. ayrıca soğuk havada kasisten geçerken amortisörlerden resmen gacırt diye sürtme sesi geliyor. inat ettim yaptırmayacağım, yolda bırakasıya kadar inatla bineceğim. bu takırtı tukurtu sesleri bir türlü kesilmiyor. benim kalıcı çözümüm ise arabaya güçlü ve kaliteli bir müzik sistemi yaptırmak oldu. biniyorum arabaya veriyorum sesi veriyorum sesi, mis gibi oluyor

sametkeles

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam acaBA kUllandıgı malzeme nedir acaba ? bilgi verirseniz sevinirim.. iyi günler.

ibrahimeris

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm arkadaşlar. ben de aracıma ses kesmesi için hyundai viraj lastiği taktırdım. ancak seste pek bir değişiklik olmadı. aynı takırtıyı hala yapıyor. direksiyon kutusundan olabilir dedi usta.

legacy of kain

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm arkadaşlar. ben de aracıma ses kesmesi için hyundai viraj lastiği taktırdım. ancak seste pek bir değişiklik olmadı. aynı takırtıyı hala yapıyor. direksiyon kutusundan olabilir dedi usta.

bu işlemi yaptırmaya sebep olan ses zaten tıkırtı şeklinde değil,daha çok dökülme hissi veren lokurdu şeklinde..

oguz_han_er

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugun bende burda görüp yaptırdım gercekten oldu :) 5 tlye aldım takozları egzozcudan 20 lirada ustaya verdim (daha azı ayıp olur) ses cıddı anlamada kesıldı fakat ne kadar uzun omurlu olur deneyıp gorucez bakalım :) daha sert dayanıklı plastık arayısı ıcıne gırıcem duruma gore :)

axemanxx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Beyler araçtan genel olarak bir konforsuzluk duyuyor musunuz peki? sarsıntı yani :) resmen süspansiyon yokmuş gibi ve sanki aracın ön ve arkasından gelen ses ve aynı zamanda sarsıntı oldumu bu travers burçlarından dolayı? benim sıkıntım daha ziyade yoldan aldığı sarsıntılar az da olsa. Aracın yol tutuşunda bir sorun yok. Direksiyon stabil ama nerdeyse kaymak asfaltta bile alttan hafif hafif darbe sarsıntı geliyor. Amortisörler sağlam, bir süre önce z rot ve alt takozlar( her iki salıncakda) değişti, 20 bin km önce direksiyon kutusu komple sıfır takıldı. Anlayacağınız ön takım yeni gibi ama bu nispeten ses ve sarsıntı beni hasta ediyor. İnşaallah çözümü bu olur:D