TUV Türk Muayene Şoku

SrC@N

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar haftaya muayenem var 2004 megane II sedan dynamique var bende Arabayı alırken değiştirilen ruhsat yaprağında istihap haddi 5 yazarken muayene sayfasının bulunduğu yaprakta istihap haddi 4 yazıyor birde yaprakta muayene sütunu bitmiş yani yaprağın değişmesi gerekiyor... bunu muayaneye gittikten sonramı değiştiriyoruz yoksa muayeneye gitmeden mi değişiyor ruhsat ? ek-1 hala dolduruluyor mu ? muayane istasyonlarında ek-1 20 tl benim tanıdığım yerler var ücretsiz doldurabilirim konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim

İşlem sonucunuz ne oldu?

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok iyi paylaşım. sayende diğer arkadaşlar zaman kaybı yaşamaktan kurtulmuş. :eyv

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sırf fazladan para alma yöntemleri bunlar.sanki ruhsatı kendi ellerimiz ile çıkarıyoruz.

SrC@N

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ruhsatında "koltuk sayısı" yazanlar 5 yazması gerekiyor
Ruhsatında "istiap haddi" yazanlar 4 yazması gerekiyor deniliyor.
Konuya aydınlatmak için net birşey söyleyebilecek birisi var mı arkadaşlar?

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İşlem sonucunuz ne oldu?
Randevu alırken ruhsatta onay yeri olup olmadığını soruyorlar ben yok olarak işaretledim Muayeneye gittim arabam kusursuz geçti muayeneden Muayene görevlisi muayene kusur raporunun yanında bi belge daha verdi 2 si ile birlikte ruhsatı alıp trafik tescile gittim 95 lira karşılığında yeni ruhsat yaprağımı aldım muayene parafları bomboş 2027e kadar ruhsat değiştirmeden muayene yaptırabilirim :)

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni ruhsatlarda Koltuk sayısı (sürücü dahil) yazıyor aracın motor şase numarasından emniyet kemeri sayısına göre koltuk sayısı otomatik yazılıyor 5 kemer olup koltuk sayısı 4 yazıyorsa araç muayeneden geçmez...

SrC@N

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizin de 4 mü yazıyordu 5 mi?

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizin de 4 mü yazıyordu 5 mi?
Ruhsat yaprağı eski tipti benim tek yaprak şeklinde olanlardan onda ''İstihap haddi 4 '' yazıyordu. Yeni ruhsatta ''Koltuk Sayısı (Sür.Dah.) 5 '' yazıyor onu sistem kendi ayarlıyor...