TUV Türk Muayene Şoku

BamBam

Murat ÖZDEMİR ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Boş işler memleketi burası yemin ediyorum bi tane de memleketle ilgili güzel haber yok son zamanlarda...neymiş arabam yere yakınmış (ordaki görevlinin tabiriyle; "çoh pıstırmışsın arabayı") sanane kardeşim, sen mi sürüyosun? Kasislere sen mi giriyosun? dedim "gidip 30dk'lığına orjinal yaylarını takıp gelecem burdan da direk spor yayları takmaya gidecem" adamın umrunda değil ya....hadi kat iptalini anlarım, lambaların yanmıyodur anlarım, ne biliyim frenler tutmaz anlarım ama neymiş arabayı çoh pısttırmışım...gerizekalılar, bu memlekette birine yetki verdin mi o adamdan korkacan arkadaş...

Ayberk0616

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabaya bakan görevlinin pıstırılmış arabalarla eski derin yaraları vardı heraldeki bıraktı bizi.
Boş beleş işler yok neymiş TÜV onaylı olması bişey ifade etmezmiş çapraz rampaya alınıyomuş bilmem ne 1.2ton arabayı 2 çapraz tekere çıkartırsan tabiki değer stock arabalarda değdi değecek gibi oluyo zaten. Salak salak işler... yorumsuz

crazydog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Boş işler memleketi burası yemin ediyorum bi tane de memleketle ilgili güzel haber yok son zamanlarda...neymiş arabam yere yakınmış (ordaki görevlinin tabiriyle; "çoh pıstırmışsın arabayı") sanane kardeşim, sen mi sürüyosun? Kasislere sen mi giriyosun? dedim "gidip 30dk'lığına orjinal yaylarını takıp gelecem burdan da direk spor yayları takmaya gidecem" adamın umrunda değil ya....hadi kat iptalini anlarım, lambaların yanmıyodur anlarım, ne biliyim frenler tutmaz anlarım ama neymiş arabayı çoh pısttırmışım...gerizekalılar, bu memlekette birine yetki verdin mi o adamdan korkacan arkadaş...

kaçlık yay var aracında?

bende mesela 3.5 simoni + koni var hafif kusurla geçmiştim. Kusur yazdığıda sağ sol arka yaylarda boşluk yazmış :D

Falmor

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün girdim bende muayeneye.Yine standart tüm farların ayarları düşük çıktı.Beklerken aracı baktım egzostlara bakıyo içerde iki kişi.Hemen açtım kapıyı dedim o egzostlar orjinal.Yok efendim çift çıkışmış orjinal olamazlarmış.Eğer yazarsanız orjinal olmadığını bu iş burda bitmez dedim.Renault sport kataloğunu çıkardım hemen soktum gözlerine.Hala iddia ediyo bu araçlardan buraya çok geliyo hiçbirinde çift egzost yok diye.Bi moktan anlamazlar hala iddia ederler.

kanqoo55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
devlete para kazandırtmak için yapmadıkları yok...

BamBam

Murat ÖZDEMİR ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kaçlık yay var aracında?

bende mesela 3.5 simoni + koni var hafif kusurla geçmiştim. Kusur yazdığıda sağ sol arka yaylarda boşluk yazmış :D

5lik yay var 4-5cm düşürüyor işte ama önemli olan o değil..valla merakımdan soruyorum şimdi benim arabamın yere yakın olmasının trafiğe nasıl olumsuz bir etkisi olabilir ki bunu denetliyorlar??

crazydog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
5lik yay var 4-5cm düşürüyor işte ama önemli olan o değil..valla merakımdan soruyorum şimdi benim arabamın yere yakın olmasının trafiğe nasıl olumsuz bir etkisi olabilir ki bunu denetliyorlar??

onlarda bilmiyodur :D:D

ygt

Yiğit GÜLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu tüv işi tamamen sans sunu belirtiyim ben kesik yaylarla girdim muayneye ve ruhsatta da 5 kişilik yazıyordu
arabayı kaldırdıklarında yayların bosa cıktınıgını gozumle gordum ve en son adamnın yanın da su olyı duydum dedı dıger arkadsına 5 kısılık yazıyor
4 olması lagzım degılmı 2005 sonrası araclarda dıkkate alnıyor dedı tek agır kusur olarak tavanın sıyah olmasından kaldım ve kanaldan cıktı arac soktum 5 dkda tekrar gırıp sorunsuz bır sekılde gectım

DEMİRTAS

Bilgi Girilmemiş
banada sis farları ayarsız dediler .nerden ayarlanıyorsa artık:D . Yalan parayla değil söyle söyleyebildiğin kadar :D