TUV Türk Muayene Şoku

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hep para tuzagı ve bilgisizlikten oluyor bu işler..trafikteki embesil coupeyi stationwagon bir araba sanıyor galiba:)önce coupenin 2 kapılı spor bir araç oldugunu gösterir belge gerek trafiktekilere bence..benim arabada 4 kapı sedan ruhsata 4 kişilik yazmışlar..hakanbalkaya geldiğinde muhabbeti olmuştu hatta iyi makara yapmıştık:D

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bursa mais tan ıslak imzalı bi yazı istiyolar trafikten benimkide 5 kişilik yazıodu 4 kişiliktr diye imzalı yazı istediler aldım verdim yazıyı gel gelelim ruhsatta hala 5 kişilik yazıo :)

bravo32

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet beyler; geçtiğimiz cuma günü sabahtan trafik şubeye gittim ve anlattım durumu, aracımın ruhsat verildiği yere mail attılar marmaris trafik şubeden istanbula.O surette memurlarla da konuşma fırsatı buldum ve durumun çirkinliğinden bahsettim.Mailin cevabı aynen şu şekilde ; yeni ruhsatlarda şöför dahil 5 olarak geçmekte imiş.Onun bir çıktısını verdiler emniyetten ıslak kaşe vurdular ve soluğu tüv de aldım.Buarada sizlere bu konuyu ilk yazdığım gün Renault müşteri servisinide arayıp durumu izah ettim ve onlarda bana ücretsiz araç bilgilerini kargoladılar.Gelen belgede aracın tüm bilgileri yazıyor ve koltuk sayısı : 2 önde 2 arkada yazmakda.Emniyetten kaşeli kağıdı almamla birlikte Tüv e gittim, verdim kağıdı, baktılar incelediler evrağı, araçta kaç emniyet kemeri var dedi adam bana, 4 dedim, bu şekilde mümkün değil geçemez araç muayeneden dedi.Bunu bana değil dedim, açın telefon emniyete onlara söyleyin dedim, aradılar tüv den emniyeti, baya bi konuştular.Sonra geldi ve bana ; şöförler odasından ek-1 belgesi alıp doldurup, emniyette ruhsatınızı yenilemeniz gerekiyor dedi. Ne kadar bu işlemler dedim, ek-1 20tl , bi nüsha ruhsat değişimi ortalama 70tl dedi. Hmm.. benim hiçbir kabahatim olmamasına rağmen, aracım emniyetin yaptığı hata haricinde kusursuzken 90 lira verip ruhsatımı yenileyecem öyle mi dedim. Sizin sucunuz yok beyefendi ama prosedür böyle dedi, peki dedim şimdi şöförler odasına değil tekrar trafiğe gidiyorum dedim, ZIRNIK da vermiyorum dedim, geri tekrar trafiğe gittim,memura anlattım yine muayeneden geçirmediler dedim, bi mail daha attılar istanbula.. bi saat civarı bekledim, o surette memurada katiyen para ödemeyeceğimi söyledim, gerekirse valiliğe dilekçe yazacağım, olmadı e-devletten başkbakanlığa yazacağım bunu dedim.Hala maile cevap olmayınca, 118 80 den bağcılar trafik şubesinin numarasını aldım, kendim dışarı çıkıp aradım, durumu anlattım, adam bana hala 5 olcak diyo, dedim muayeneden geçirmiyorlar hocam , 4 emniyet kemeri var, reno 2 önde 2 arkada diyor dedim, tamam dedi adam şuan 4 olarak marmairse mail attım dedi, kapattık, girdim içeri , evett.. sonuç başarı beyler!!!! mail geldi, aldılar bnm ruhsatı bi makinaya soktular, 5i silip 4 yazdılar bir borcunuz yok dediler, tüv e döndüm, ruhsatı koydum masaya , aracımı hemen bi görevli aldı, plakaya bandrol, muayene tarihi 16.09.2013..

NakkaSss

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tebrikler vallahi herkes sizin gibi uğraşsa keşke. Bu hataları artık bilerekmi yapıyorlar nedir. 90 lira az para değil. Ayda kim bilir kaç kişiden bu şekilde para topluyo şerefsizler.

xsahin55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
helal olsun size. artık birilerinin bu şerefsizliklere dur demesi gerekir. bu sadece trafik yada tüvtürk için geçerli değil tabiki. devletin kurumlarının %70-80 inde bu böyle insanı çileden çıkarıyorlar.

geçmiş olsun dicem ama zaten geçmişiniz muayeneden:):)

MarcoPaşa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim kurumda hurda kovalı araçların tamamı bir şekilde istanbuldaki bir istasyondan rahatlıkla geçebiliyor. Üstelik bu araçlarda ne stepne var, ne el freni sağlam, ne de yürüyen. Hangi istasyon olduğunu bi bulsam muayene raporunu yürütüp şikayet edecem şerefsizleri.

Kesin konuşmak istemem. Fakat geçtiğimiz gün Esenyurt TuvTürk'te idim evrak işleri için. Öyle rezil araçlar hafif kusurla geçti ki. Bi kaplumbağa geçti tek seferde, aklınız durur. 3üncü marşta da çalışmasa araç vurdurup sokacaktık içeriye.

Alper22

Alper ACAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2010 Yılında 0 aldığımız doblonun fabrika çıkışı ticari olduğu için 2 koltuklu olması lazım dün muayeneye gittiğinde 3 koltuk gözüküyor diye kıllık yapmışlar..

murat savcı

EL 3690/Megane ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim kampyonetin ruhsatında numaralardan biri 11 hane yerine 12 olarak girilmişti.Trafik subedeki adam bi tane 0ı fazla koymus.Onun yüzünden 2 gün ugrastım.İleri güçleri biyerlerden para koparmak

crazydog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
normal arkadaşımın s2k sı da 4 kişilik gözüküyordu ruhsatta :D