Uyku problemi yaşıyorum

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardesim yarim ataraks ic tum hapu icme yarim ic 7 saat uyursun. guzel ilactir ben uyuyanadigim zaman kullanirim.

kesinlikle evrene katılıyorum çok etkili ama alışkanlık yapmasın dikkat et

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
21 senedir hayatımın büyük bölümü düzensiz saatlerde uyumakla geçmiştir :D eskiden -gençmişiz be ya- hiç uyumadan işe gittiğimi bilirim en fazla biraz halsiz olurdum şimdi maalesf baş ağrısından duramıyorum hiç uyumadan işe gidince:D

seçenekler çok ancak önce sorunun kaynağını bulmalısın. birkaç soruyu kendine sorabilirsin;
1. kahve ve kola tüketimin ne kadar, kalp sorunu yaşayan arkadaşım vasıtasıyla öğrendik ki kola kahveden beter etkiliyor.

2. gün içinde fazla yorulmuyor musun acaba?

3. farklı saatte yatsan da yeterince uykunu alıyor musun 12 de yatıp 7-8'de kalkıyorsan zaten ben gibi vardiyalı tarzı çalışanlara dönmüşsün demektir bu da yeterince uyku demek olduğundan ritmin bu şekle girmiştir.

ayrıca 2-3 paket sigara demek ciddi uyarıcı demek, o kadar uyarıcı alırken nasıl uyumayı bekliyorsun diye sorsam?:D

bir de daha önce zor da olsa birkaç denemeyle başardığım, bir gün 2 gün uykusuz kalacaksın bak nasıl erken yatarsın:D he bu arada televizyon, internet vb uyaranlar da uyuyabilmeni engeller sigara da:)

doğadan marka relax çayını ilaçlardan önce denemeni öneririm ben stresli bir dönemde tüm ofise dağıtmıştım patronun laptopu dahil kıhkıh

bu arada zamanla insan alışıyor eskiden 2 gün uykusuz kaldım mı erken uyumaya alışıyordum şimdi bi haftalık hazırlık gerekiyor resmen, ama şöyle aşırı yorunca kendimi 1.30 da bile uyuduğumu bilirim :dans

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyvallahta senin uyku vaktin gelmedimi muhterem insan uyarısı yapayım bari:aytuğ

Abi gram yok valla dödüm biraz olmadı :D

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
21 senedir hayatımın büyük bölümü düzensiz saatlerde uyumakla geçmiştir :D eskiden -gençmişiz be ya- hiç uyumadan işe gittiğimi bilirim en fazla biraz halsiz olurdum şimdi maalesf baş ağrısından duramıyorum hiç uyumadan işe gidince:D

seçenekler çok ancak önce sorunun kaynağını bulmalısın. birkaç soruyu kendine sorabilirsin;
1. kahve ve kola tüketimin ne kadar, kalp sorunu yaşayan arkadaşım vasıtasıyla öğrendik ki kola kahveden beter etkiliyor.

2. gün içinde fazla yorulmuyor musun acaba?

3. farklı saatte yatsan da yeterince uykunu alıyor musun 12 de yatıp 7-8'de kalkıyorsan zaten ben gibi vardiyalı tarzı çalışanlara dönmüşsün demektir bu da yeterince uyku demek olduğundan ritmin bu şekle girmiştir.

ayrıca 2-3 paket sigara demek ciddi uyarıcı demek, o kadar uyarıcı alırken nasıl uyumayı bekliyorsun diye sorsam?:D

bir de daha önce zor da olsa birkaç denemeyle başardığım, bir gün 2 gün uykusuz kalacaksın bak nasıl erken yatarsın:D he bu arada televizyon, internet vb uyaranlar da uyuyabilmeni engeller sigara da:)

doğadan marka relax çayını ilaçlardan önce denemeni öneririm ben stresli bir dönemde tüm ofise dağıtmıştım patronun laptopu dahil kıhkıh

bu arada zamanla insan alışıyor eskiden 2 gün uykusuz kaldım mı erken uyumaya alışıyordum şimdi bi haftalık hazırlık gerekiyor resmen, ama şöyle aşırı yorunca kendimi 1.30 da bile uyuduğumu bilirim :dans
Ablacım soruları sordum işte cevaplar:
1.Kola günde 5 litre (2 arkadaş) :D
2.Hiç yorulmuyorum desem zaten uyuyorum ya da derste oluyorum.:D
3.Hangi saatte yatarsam yatayım en az 8 saat banko uyuyorum.:D

Tv izlemiyorum hiç ama netin başındayım her daim şu an ki gibi :D Devamlı sigara-kola :D

2 gün uykusuz kalsam bile aynısı oluyor.Benim o çayı bulmam lazım ve de Evren abinin dediği ataraks marka hapı :)

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için :eyv not:Abla dedim ama sıkıntı varmı :D

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayal kurmayı dene:aytuğ

Abi tek hayalim tek kapı r9 faz 3 :D piyasada yok ama r11 turbo ile garajda kendim birleştirmek hehe

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Abi tek hayalim tek kapı r9 faz 3 :D piyasada yok ama r11 turbo ile garajda kendim birleştirmek hehe

​Olsun sen varmış gibi hayal et işte:aytuğbende şimdi özel yatıma geçiyor ve miami sahillerine doğru yola çıkıyorum:aytuğ yarın görüşmek üzere iyi uykularroadfox

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Olsun sen varmış gibi hayal et işte:aytuğbende şimdi özel yatıma geçiyor ve miami sahillerine doğru yola çıkıyorum:aytuğ yarın görüşmek üzere iyi uykularroadfox
Eyw abi sanada iyi uykular.Ha pardon hayırlı yolculuklar demeyi unuttum :D

EseR

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evren abiye katılıyorum. Dediği ilacı bende uyku problemim tavan yaptığında kullandım. 1-2 gün kendini garip hissedebilirsin. Ancak bünye alışınca rahat olursun. Tam içersen sabah zor kalkarsın. Abimin dediği gibi yarım içersen daha rahat kalkarsın. Hala daha evde durur uyuyamadığım zaman ara ara içerim.