Vites Kutusunu Kontrol Ettirin

oguzhandursun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı şeyi bende yaşadım selenoid ve yağ falan değiştiler 700 lira tuttu. Ankaradaysanız gittiğim yetkili servisin adını verebilirim. 2 yıl 60bin km garantili.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Istanbuldayim cok üzüldüm güzelim arabayi elimle bozdum :(

Aliozd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Istanbuldayim cok üzüldüm güzelim arabayi elimle bozdum :(

Bişey diyeyim mi siz bişey yapmadınız iki N ye almakla koskoca şanzıman bozulmaz. Sizin gibi arabayı yeni aldım. 3 gün sonra bu sorun çıktı aldığım kişi bende yoktu dedi tabi olsada vardı diyecek hali yok. Bu piyasanın olayı bu adam bakıyor masraf çıkacak sat gitsin. Biz böyle yapmayalım işte yazıktır günahtır yani.

Aliozd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladim istanbuldayim persembe gidip yaptiricam cok dagitiliyormu sanzuman ?

Öncelikle aracınızın şanzımanı ney EDC mi BVA mı ? Araç modeli yılı yazın size yol göstereyim. Aynı sıkıntıları bende çektim sizi en çok ben anlarım :)

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sorunu yasayip yaptirdim. Servis komple sanzimani indirdi scenic2 aracimda. Ama arkadasin megane2 yi bostanci sanayide tavsiye uzerine gittigim yer sanzimani sokmeden halletti 1 saatte. Bahsedilen sanziman bva bu arada. Edc de bu ariza olmaz

oguzhandursun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bişey diyeyim mi siz bişey yapmadınız iki N ye almakla koskoca şanzıman bozulmaz. Sizin gibi arabayı yeni aldım. 3 gün sonra bu sorun çıktı aldığım kişi bende yoktu dedi tabi olsada vardı diyecek hali yok. Bu piyasanın olayı bu adam bakıyor masraf çıkacak sat gitsin. Biz böyle yapmayalım işte yazıktır günahtır yani.

Ama bu arabayi almadan once 150km yaptim hic boyle sorun gormedim arabada tabi sogukken pek binmedim araca ama genede yapmasi gerekirdi yarin goturucem valfler degisicekmis 350tl dediler bakalim

oguzhandursun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sorunu yasayip yaptirdim. Servis komple sanzimani indirdi scenic2 aracimda. Ama arkadasin megane2 yi bostanci sanayide tavsiye uzerine gittigim yer sanzimani sokmeden halletti 1 saatte. Bahsedilen sanziman bva bu arada. Edc de bu ariza olmaz
Ustaya sordum sanziman inmiycek dedi araba soguduktan sonra 1 saatlik isi var dedi fiyat 350tl

Aliozd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ustaya sordum sanziman inmiycek dedi araba soguduktan sonra 1 saatlik isi var dedi fiyat 350tl

Evet dediği doğru valfler değişecek. Servis ayrıyeten yağınıda değiştiği için benim biraz fazla tuttu.
Ayrıca bende senin gibi aracı 2 gün kullandım sıkıntı yoktu noterden çıktık akşamında araba sıkıntı vermeye başladı, neyse yapacak bişey yok. Çıkacağı varmış.

oguzhandursun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim anlamadigim reno nun en cok tutulan araclarindan birisi megan 2 deilmi neden millet megan 2 diyince gecmis olsun diyor

oguzhandursun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet dediği doğru valfler değişecek. Servis ayrıyeten yağınıda değiştiği için benim biraz fazla tuttu.
Ayrıca bende senin gibi aracı 2 gün kullandım sıkıntı yoktu noterden çıktık akşamında araba sıkıntı vermeye başladı, neyse yapacak bişey yok. Çıkacağı varmış.

Yagini degistirmiyorum dedi ekleme yapiyorum dedi usta isterden degistiririm problem degil dedi sanzimandan yag sizdiriyor keceleride degisdirtiyim actirmisken bare günahi boynuna vallahi ben bunu 24 anlastim 1 hafta bende kaldi arac herseyi yaptirdim adam 25 yapti fiyati

oguzhandursun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dun aksamda gaz emisyonunu kontrol ettirin dedi bilgisayar ama hava kutusu borusunun vidalari takilmamis sanirim oyuzden dedi lpg taktirdim ya onu cikarttigindada aynisini yapmisti