Vites Kutusunu Kontrol Ettirin

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dun aksamda gaz emisyonunu kontrol ettirin dedi bilgisayar ama hava kutusu borusunun vidalari takilmamis sanirim oyuzden dedi lpg taktirdim ya onu cikarttigindada aynisini yapmisti

Zamanla bütün bu sıkıntıların bitecek ve işte araba bu diyeceksin eminim. Megane candır..:eyv

Aliozd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yagini degistirmiyorum dedi ekleme yapiyorum dedi usta isterden degistiririm problem degil dedi sanzimandan yag sizdiriyor keceleride degisdirtiyim actirmisken bare günahi boynuna vallahi ben bunu 24 anlastim 1 hafta bende kaldi arac herseyi yaptirdim adam 25 yapti fiyati

Neyse daha çok masrafın yok. Araban iyi geçmiş olsunu arıza için diyoruz takma kafana geçecek bunlar :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane diyince gecmis olsun demeleri sundan. 2005 yili 9. Ayina kadar uretilen megane2 ve scenic2 ler de iyilestirme yapilmamis parcalar var. bu nedenle daha fazla ariza veriyorlar.

oguzhandursun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane diyince gecmis olsun demeleri sundan. 2005 yili 9. Ayina kadar uretilen megane2 ve scenic2 ler de iyilestirme yapilmamis parcalar var. bu nedenle daha fazla ariza veriyorlar.

Anladim benimki 2007 ben yirttim ozaman :)

oguzhandursun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar bugun can otoda selenoid varlflerim degisti masraf iscilik dahil 350tl arac duzeldi lakin otomatik vites araclarin yaglari cok onemliymis buna cok dikkat edin sonunda 3000tl para vermek var 40 binde bir degistirin yeni aldiysaniz direk degistirin motor yagini nasil degistiriyorsak bunuda ihmal etmemeliyiz selenoid valflerin bozuldugunu anladiginiz an araci zaman kaybetmeden servise goturun basinc ayarlayamadigi icin vites dislisi balatasini yiyor ve kullanilmaz hale geliyor ben zor yirttim km dusuk oldugu icin bizim sanzumanlar maax 250bin km kullaniliyormus oda 3 kere selenoid valf degistirerek ustaya goren en guzel sanziman bizimki sorunlari belli bas agritmadan çözülebiliyormuş 3. Selenoid valf degisimi son evreymiş temiz kullanildiysa bi 50 bin daha gidiyormuş temiz degilse arac kendi kendini N konumuna atarak revizyon olmak istedigini isaret ediyormus saygilarr ustadan duyduklarimi kisaca aktardim !

yonyule

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Oguzhan kardeşim yaptırdıktan sonra hiç bir sıķıntı cıktımı? Yarin bende serviste yaptiracam ona gore senden haber bekliyorum

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende edc var 2014 model 40 binde yakında bakıma gidicem şuan aracın vites değişimlerinde bir soruın yok servise gittiğimde bende bu yağı değişmelimiyim edc dede var mı bu olay arkadaşlar ?

Aliozd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende edc var 2014 model 40 binde yakında bakıma gidicem şuan aracın vites değişimlerinde bir soruın yok servise gittiğimde bende bu yağı değişmelimiyim edc dede var mı bu olay arkadaşlar ?

Bahsedilen vites BVA, EDC de de bu sorun olabiliyor onun masrafı daha fazla ama şans işi yani siz aracınızın garantisi bittikten sonra da bakımlarını serviste yaptırmaya devam edin. Her ihtimale karşı bu sorun çıkarsa 2bin lira masraftan kurtulabilirsiniz. Yağ meselesini değişin diyen var değişmeyin diyen var gidince baş ustaya bir sorun isterseniz.

Aliozd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Oguzhan kardeşim yaptırdıktan sonra hiç bir sıķıntı cıktımı? Yarin bende serviste yaptiracam ona gore senden haber bekliyorum

Yaptıralı bir ay oldu, araç çiçek gibi hiç bir sıkıntı yok :) vites geçişleri yağ gibi araca binen hemen övüyor, vites geçişlerin hissedilmiyor diyolar.