Yeni Symbol Hakkında..

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Beş yıl 1.2 clio hb kullandım çokta memnundum aracımdan fiyat performans kıyaslaması yaparsan verdiğin parayı sonuna kadar hakeyiyor bence:eyv
Motor açmaya gelince yeni nesilde buna artık gerek yok densede 2000 kmye kadar aracını zorlama ondan sonra Allah ne verdiyse basabilirsin:D 1.2ler hafif ve seri araçlar belirli bir hızdan sonra yol tutuş azalıyor doğla olarak oun içinde spor yay takarak yol tutuşu artırabilirsiniz...
Rampalarda çekiş konusunda ise araca alışmanıza bağlı olarak zamanla düşük vites yüksek devirle rampalara giderek bu sorunuda çözeceksiniz...

Aracınız hayırlı olsun...

firebird

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle aracınız hayırlı olsun..
ben de aynı araçtan kullanıyorum symbol 1.2 16V. yaklaşık 5 ay önce sıfır km olarak satın aldım, şu anda 5300 km.ye gelmiş durumdayız
öncelikle rodaj konusunda satın aldığım bayiinin verdiği bilgiyi paylaşayım, ilk 1000 km yormadan sakin kullan 3000 dak/devri geçmemeye dikkat et. 1000-3000 km arasında 3000 dak/devri yavaş yavaş zorla ve geç. 3000 kmden sonra ise koyver gitsin..
izlenimlerinize kısmen katılıyorum, araba yüklü olduğunda hele ki klima da açıksa rampalarda zorlanıyor. ama bence bu zorlanma normal, arabanın kapasitesi ortada.. anladığım kadarıyla en çok 1.vitese düşme meselesine takılmışsınız.. bence bu daha çok rampanın dikliğine ve o yokuşa hangi vites ve devirde girildiği ile ilgili, arabaya alıştıkça bu sorunu atlatacağınıza eminim..
ben de bundan önce uzun yıllar toyota ve honda kullandım, arabalar arasında çekiş ve tork farkı oluyor ve biz sürücüler,n bu farka alışması için biraz zaman geçmesi gerekiyor..
dediğiniz gibi hızlanmasından ben de çok memnunum, 2500 devirden sonra motor kendini buluyor.. tam bir şehir içi arabası, uzun yolda kullanışlı olacak bir model değil.. yerden gerçekten yüksek ve arkasını çok çabuk bırakıyor. arabanın bu karakteristiğini bilip buna göre kullanırsak bence sorun yok, uzun yıllar keyifle binebiliriz..
yerden yüksek olması ile ilgili ben arabamı spor yay yardımı ile yere yakınlaştırmayı planlıyorum.. öte yandan garanti meselesi de var. şu an halen araştırma halindeyim ve sonuçları yine forumlardan paylaşıyor olacağım..
arabanız tekrar hayırlı olsun..

NuLL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yorumlar için teşekkür ederim,şunu düşündüm son bi kaç gün içinde 1.5 dci ile tekrardan takas yapayım diye sizce bayii'nin 15 günlük aracıma vereceği fiyat ne olur ve bu durumda yaklaşımları ne olur,Hani yardımcı oluyorlarmı yoksa almamak için zorluk çıkartıyorlarmı..Eğer bu alternatif olursa benim için 1.5 dci düşünebilirim.bu araç biraz oldu bittiye geldi :D ama yinede aracıma soğuk diilim yani,bi soğursam götürür atarım bayii'nin önüne huyumu biliyorum :D

tugay155

Kırşehir,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yorumlar için teşekkür ederim,şunu düşündüm son bi kaç gün içinde 1.5 dci ile tekrardan takas yapayım diye sizce bayii'nin 15 günlük aracıma vereceği fiyat ne olur ve bu durumda yaklaşımları ne olur,Hani yardımcı oluyorlarmı yoksa almamak için zorluk çıkartıyorlarmı..Eğer bu alternatif olursa benim için 1.5 dci düşünebilirim.bu araç biraz oldu bittiye geldi :D ama yinede aracıma soğuk diilim yani,bi soğursam götürür atarım bayii'nin önüne huyumu biliyorum :D

eğer öyle bi sansın varsa götür at bayinin önüne :)

NuLL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eğer öyle bi sansın varsa götür at bayinin önüne :)

Benim isteklerime cevap vermeyen bir ürün için her zaman yaptığım şeydir;Gözümden çıktımı çıkar,bedeli ne olursa olsun :) Keçi inadı anlıyacağınız,ama benim gözümden düşmesi ve hiçbir şekilde isteklerime cevap vermemesi şartı ile...

Saygılarımla..

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Çok geçerli bir nedenin olmalıki aracı zarar etmeden geri verebilesin yoksa 5000 lira zararı gözden çıkar ve 5000 lirada dci farkı verirsin oldu 10000 sen bayiye falan gitme aracına binemeye devam et...:)

firebird

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok geçerli bir nedenin olmalıki aracı zarar etmeden geri verebilesin yoksa 5000 lira zararı gözden çıkar ve 5000 lirada dci farkı verirsin oldu 10000 sen bayiye falan gitme aracına binemeye devam et...:)

+1 :)
yine de zevkler, renkler ve ihtiyaclar meselesi tabi..

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
​Ne kadar güzel ve içten bir anlatımqwTeşekkürler:eyv1.2 yle kazasız belasız yolculuklar dilerim öncelikle sanıyorum sonrasında daha büyük ve güçlü cc'lerde göreceğiz sizi konunun devamı ona gidiyor gibi geldi bana;)

NuLL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Ne kadar güzel ve içten bir anlatımqwTeşekkürler:eyv1.2 yle kazasız belasız yolculuklar dilerim öncelikle sanıyorum sonrasında daha büyük ve güçlü cc'lerde göreceğiz sizi konunun devamı ona gidiyor gibi geldi bana;)
Dün aracıma eşim,annem,babam ve 25 kd'dan iki oğlum yani 5 kişi bagaj boş,klima kapalı,şahin,doğan,1.4 symbol alize ile 3.vitesten asla düşmeden çıktığım yayladaki evimize giderken tam bir hayal kırıklığı yaşadım 1.vitesle o sıcakta o yolu gitmek zorunda bıraktı beni 2012 model yeni nesil bir otomobil,bayii ile az evvel konuştum bana ikinci el olarak değerlendireceklerini belirttiler ki normal olanda budur ama 20 günlük araca ne kadar fiyat verecekler az sonra bildirecekler,şayet 27.500 tl ye aLdığım araca kendi bayisi kalkarda 20 Bin-22 Bin verirse o aracı bütün samimiyetimle söylüyorum bayiinin önüne bırakıcam o kadar ki üzgün ve birazda sinirliyim :(

ömür_37

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün aracıma eşim,annem,babam ve 25 kd'dan iki oğlum yani 5 kişi bagaj boş,klima kapalı,şahin,doğan,1.4 symbol alize ile 3.vitesten asla düşmeden çıktığım yayladaki evimize giderken tam bir hayal kırıklığı yaşadım 1.vitesle o sıcakta o yolu gitmek zorunda bıraktı beni 2012 model yeni nesil bir otomobil,bayii ile az evvel konuştum bana ikinci el olarak değerlendireceklerini belirttiler ki normal olanda budur ama 20 günlük araca ne kadar fiyat verecekler az sonra bildirecekler,şayet 27.500 tl ye aLdığım araca kendi bayisi kalkarda 20 Bin-22 Bin verirse o aracı bütün samimiyetimle söylüyorum bayiinin önüne bırakıcam o kadar ki üzgün ve birazda sinirliyim :(

​kardeşim şahin doğanla 3. vitesden düşmeden çıkıyorum symbolle 1.vitese düşüyorum diyosun bendede symbol var köye çıkıyorum o kadar yokuş var klima kapalıyken hiç 1.vitese düşmedim arabanda bi sorun olabilir mi servise fln bi sorsan..