Yeni Symbol Hakkında..

NuLL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamlar, 1.2 clio kullanıcısı olarak merakla takip ediyorum ben de son gelişmeleri :)
hayırlısı olsun, umarım gönlünüze göre olur.. ;)gene kontrolleri servise yaptırın tabiki.. aynı koşulları test ettirmek kulağa çok mantıklı geliyor :eyvşu anda 5000 km'yi geçtik.. ilk günkü ile şu anki performansı arasından çok samimi söylüyorum ciddi fark var.. diorum ki biraz zaman mı verseniz arabaya?? :soru
Servise gittim arabam ilk olarak bilgisayar kontrolünden geçti,ve sıra geldi yol testine biz 5 kişi ile bu sorunu yaşamıştık,servisin usta başı ile ben yola çıktık adam 1'den 2'ye atarken 4 Bin devire çıkıyor neyse geldik bir rampaya tabi baya bi dik rampa idi klimayı açtı ve yine deviri yüksek kullanarak 3.Vites ile çıktı,dediki şu an gaz yemiyor hali bu 5.000 Km'den sonra performansında %30 artma olacak ve seni tatmin edecek dedi haa ama şu var %100 performans beklemen yanlış %85-90 gibi olur dedi aracın şu an ki durumu %60 dedi,aracın çok yeni ondan dolayı sıkıntı yaşıyorsun dedi,tabiki itimat etmekten başka çarem yok sizce vites atarken 4 Bin devirde vites değiştirmek ne kadar doğru,Usta bu şekilde kullanmam gerektiğini ve motorun en üst emişme seviyesine çıkartmamın en doğru bir durum olduğunu söyledi...Buyrun hadi burdan yakın :))

NuLL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardesim bende cok düstüm o duruma,bizim buralar da cogu yer dik ve uzun yokus bazen arabayı sırtıma alıp gidesim geliyor

Tugay Koptum vallahi sırtıma alıp gidesim geliyor dedin ya...Demekki LPG'li alsaydık fabrikasyon olanını,arkamızda çekici ile gezmemiz gerekirdi...:D:D:D:D

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 symbol kaç kg eski aracımla (ClioII 1.2 16V 75hp) karşılaştırma yapacamda:) anlattıklarınız benim aracın performansı ile uyuşmuyor...

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motoru açtınız mı ilk 10binden sonra kesin performans alırsınız 30bine doğru yakıt azalmaya başlar iyicene. 1depo doldurup aydında alırken mazotu. Şimdi marmariste alıyoruz.

firebird

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servise gittim arabam ilk olarak bilgisayar kontrolünden geçti,ve sıra geldi yol testine biz 5 kişi ile bu sorunu yaşamıştık,servisin usta başı ile ben yola çıktık adam 1'den 2'ye atarken 4 Bin devire çıkıyor neyse geldik bir rampaya tabi baya bi dik rampa idi klimayı açtı ve yine deviri yüksek kullanarak 3.Vites ile çıktı,dediki şu an gaz yemiyor hali bu 5.000 Km'den sonra performansında %30 artma olacak ve seni tatmin edecek dedi haa ama şu var %100 performans beklemen yanlış %85-90 gibi olur dedi aracın şu an ki durumu %60 dedi,aracın çok yeni ondan dolayı sıkıntı yaşıyorsun dedi,tabiki itimat etmekten başka çarem yok sizce vites atarken 4 Bin devirde vites değiştirmek ne kadar doğru,Usta bu şekilde kullanmam gerektiğini ve motorun en üst emişme seviyesine çıkartmamın en doğru bir durum olduğunu söyledi...Buyrun hadi burdan yakın :))

rampa çıkarken vites yükseltmek için 4000 devir bence gayet normal.. :eyv
ki araba daha 1000 km.de bile değil, daha çok yeni, zamanla 4000 değilde 3000 devir vites yükseltmek için yeterli olacak..
bence ustanın dedikleri mantıklı ve tutarlı, süreç içinde km yaptıkça motor kendine gelecek.. daha önce de demiştim, her ne kadar yeni nesil motor da dense galeriden aldığın gibi bastın mı uçarsın durumları olmuyor :)
yani, arabaya zaman vermeye devaammm :cool:

firebird

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 symbol kaç kg eski aracımla (ClioII 1.2 16V 75hp) karşılaştırma yapacamda:) anlattıklarınız benim aracın performansı ile uyuşmuyor...

ruhsatta yazan bilgiyi aktarıyorum, net ağırlık 979 kg :eyv
ben de arabanın ağırlığına baktığımda zaman şunu anlamıyorum , aslında çok da hafif bir araba değil nerdeyse 1 ton!(bizim 1993 Toyota Corolla SW bile 930 kg idi.)
Yaklaşık 1 ton olan ağırlığa rağmen arabanın 90-100km.den sonraki dengesizliği sırf bu kadar yüsek olduğu için mi?:soru
:sinirli

tugay155

Kırşehir,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tugay Koptum vallahi sırtıma alıp gidesim geliyor dedin ya...Demekki LPG'li alsaydık fabrikasyon olanını,arkamızda çekici ile gezmemiz gerekirdi...:D:D:D:D

benim ki lpg li bi de düşün :)

whitesümbül

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sevgili NuLL arkadaşım..Şu an hala sıkıntılarınız devam ediyor mu?Yoksa araç artık daha serileşti diyebiliyor musunuz?Ben de 1.2 almayı düşünüyorum 0 km..Sizlerin düşünceleri tecrübeleri gerçekten çok önemli..Son durumu paylaşiırsanız sevinirim..Saygılar...

ufukcetinkaya

Bilgi Girilmemiş
Bende aynı aracı kullanıyorum. Aracım şuan 13 bin de. 8 binde aldım.ilk başta bazı sorunlar yaşadım. Devir konusunda bahsedildiği gibi yokuşlarda sıkıntı hissedilir derecede oluyor. Hele birde yük varsa gerçekten insanın canını sıkıyor. Performans açısından bence gayet iyi. deviri biraz zorlayın ama tavsiyem bunu km si yükseldikçe yapın. Yakıt konusunda ise biraz tutarsız. ( şehir içinde ) 450-550 km arası değişiyor. Bu arada klima devri çok düşürüyor. Ve ayrıca dipnot: bir türlü kolçak bulamadım kafayı yicem :)

ömür_37

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende aynı aracı kullanıyorum. Aracım şuan 13 bin de. 8 binde aldım.ilk başta bazı sorunlar yaşadım. Devir konusunda bahsedildiği gibi yokuşlarda sıkıntı hissedilir derecede oluyor. Hele birde yük varsa gerçekten insanın canını sıkıyor. Performans açısından bence gayet iyi. deviri biraz zorlayın ama tavsiyem bunu km si yükseldikçe yapın. Yakıt konusunda ise biraz tutarsız. ( şehir içinde ) 450-550 km arası değişiyor. Bu arada klima devri çok düşürüyor. Ve ayrıca dipnot: bir türlü kolçak bulamadım kafayı yicem :)
bende bulamadım bi türlü kolçak heryeri dolaştım ama uymuyor yok:soru