2016 aracım geldi gülsemmi ağlasammı bilemedim

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sorunların hiçbirini istemiyorsanız Talisman yada Megane alacaksınız. Cliolar genelde az yakan ekonomik araçlardır malzemesi uygundur vs vs..

ne alaka ya :)

adamlar kendi üretikleri araçta 2012-2013 ve 2014te ztn güzel malzeme kullanmış ne alaka 2016da yok daha düşük kalitede malzeme kullanması uygundur :)

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renk ve jant tercihi guzel olmus ben jantlarin ic rengini siyah sectigim icin cok cabuk kirleniyor,birde bu 17 lik jantlarla suspansiyonunda sert olmasiyla bir cukura yada tumsege girince on degilde arka kisim asiri derecede sarsiliyor.

kardeşim selam, bende son birkaç ayımı önceki aracımdada bu 17lerle geçirdim (şahsi aldığım bir takım bunlar) ilk etapta 205/45/17 michelin primacy 3 ile gelmişlerdi sonradan goodyear efficiency grip performans serisi ve bir tık büyüğü olan 205/50/17 aldımki yanaklar biraz daha etli olsun lastik esneyebilsin.

sonuç inan bana hatrı sayılır seviyede daha konforlu ve yumuşak açık ara tavsiye ederim

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sirket araciysa bosversenize, bende sahsi sandim. Keyfini cikarin bosverin :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

kardeşim şöyle söylim size dışarıdan insanlar sürekli şirket aracı oldumu önemsizmiş muhamalesi yapıyor ama daha geçen bir abimiz bir laf etti oturdum düşündüm son derece haklı.

asıl siz şahsi alıcılar aracı keyif için alansınız, bu gibi farklar sizlerde değil daha çok bizim gibi ömrünü yollarda geçirenler için önemli.

ben bana tahsis edilen araçla yılda 40bin yapıyorum, amiri olduğum personellerle bir 15-20binde yapıyorum,

32 ile bakıyoruz havalimanı olup direk uçuşu olan illerede uçakla gidip orda araç kiralıyorum öylede bir 3-5bin yapıyorum özetle yılda 65bin km yapıyorum zaten amir olmadan önce ve uçaklara izin verilmeden öncede yılda 70bin civarı yapıyordum yani hesap doğru.

şimdi düşünün yılda 2 hafta resmi tatil, 2 hafta yıllık izin düş 11 ay kalıyor, 70bin bölü 11= ayda 6400km! ben milletin senede yaptığını 2 ayda yapıyorum.

4x4lerin yetinmediği karda sürüyorum

dağ bayırda sürüyorum

taş ocakların, şantiyelerin resmi olmayan korumasız yürümeye bile korkacağınız uçurumda 2mt genişliğinde araba sürüyorum.

2 gün il içi ofis sonra 1 gün yallah deyip sabah müşteride olmak için evden sabah 2de çıkıp 1000km yapıp işe koyuluyorum.

polislerin kaçırlan servis aracımızı almaya gitmediği doğudaki zor bölgelerde araba sürüyorum.

bir diyarbakırdan çağırılıyorum yallah bir telefon mersinin dağlarında köylerinde bulunan müşteri çağırıyor oraya koşuyorum.

emin olun o araçta her bir detay sizin için 1 birim önemliyse bizim için 10 birim önemli :)

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeşim şöyle söylim size dışarıdan insanlar sürekli şirket aracı oldumu önemsizmiş muhamalesi yapıyor ama daha geçen bir abimiz bir laf etti oturdum düşündüm son derece haklı.

asıl siz şahsi alıcılar aracı keyif için alansınız, bu gibi farklar sizlerde değil daha çok bizim gibi ömrünü yollarda geçirenler için önemli.

ben bana tahsis edilen araçla yılda 40bin yapıyorum, amiri olduğum personellerle bir 15-20binde yapıyorum,

32 ile bakıyoruz havalimanı olup direk uçuşu olan illerede uçakla gidip orda araç kiralıyorum öylede bir 3-5bin yapıyorum özetle yılda 65bin km yapıyorum zaten amir olmadan önce ve uçaklara izin verilmeden öncede yılda 70bin civarı yapıyordum yani hesap doğru.

şimdi düşünün yılda 2 hafta resmi tatil, 2 hafta yıllık izin düş 11 ay kalıyor, 70bin bölü 11= ayda 6400km! ben milletin senede yaptığını 2 ayda yapıyorum.

4x4lerin yetinmediği karda sürüyorum

dağ bayırda sürüyorum

taş ocakların, şantiyelerin resmi olmayan korumasız yürümeye bile korkacağınız uçurumda 2mt genişliğinde araba sürüyorum.

2 gün il içi ofis sonra 1 gün yallah deyip sabah müşteride olmak için evden sabah 2de çıkıp 1000km yapıp işe koyuluyorum.

polislerin kaçırlan servis aracımızı almaya gitmediği doğudaki zor bölgelerde araba sürüyorum.

bir diyarbakırdan çağırılıyorum yallah bir telefon mersinin dağlarında köylerinde bulunan müşteri çağırıyor oraya koşuyorum.

emin olun o araçta her bir detay sizin için 1 birim önemliyse bizim için 10 birim önemli :)

O zaman toplu bi sekilde patrona bunlari dile getirip luks bi arac talebinde bulunmaniz. Aracta tek sikinti trim sesleri o zaman sizin icin. Rnav bide kampana boya rengi surusunuzu etkilemiyodur umarim :)

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O zaman toplu bi sekilde patrona bunlari dile getirip luks bi arac talebinde bulunmaniz. Aracta tek sikinti trim sesleri o zaman sizin icin. Rnav bide kampana boya rengi surusunuzu etkilemiyodur umarim :)

patrondan lüks araba istemek? hemde türkiyede hemde güneyde antepli firmadan? :) gerçekci olmak lazım hayalperest olmak çocuklara laik :)

zaten söylene söylene bu şartlarda kabullendiğimiz Clio aracı renault alır geliştireceğine kötüye götürürse kusura bakma ama millet söylenir söylenmektede haklı.

ilk clio 4 alındığında euro bazında 19000 euro ediyordu ozaman euro 2.4 iken memleket daha canlıyken, euro 3.3lere çıktı neredyse tüm üreticiler uçan fiyatları aşağı çekmek adına euro bazında zararla sattı bizimkiler fiyatı 19500 euroya çıkardı hemde 4 yaşında kasaya vede malzemeden çala çala :)

sizi bilmem ama ben Rnavımı açtımı haporlorleri bassta 0da tutmak zorunda kalmamak, az bas gelsin kapıdan hoparlörden langur lungur ses duymamak isterim,
rnav göze hitap etsin isterim

kapılardan göğüsten trim sesleri gelmesin,kapı renault spring gibi kapanmasın isterim yıl 2017 olacak 1987 değil

muhendus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar hocam, bende geçen cuma günü Clio icon 1.5 dCi EDC aracımı teslim aldım Oyak kampanyasından.

Bence arabanın genel durumu o kadar da kötü değil, ön camla göğüs arasındaki plastik aksam sert bu doğru ama oraya da pek takılmıyorum, B segmenti bir araç sonuçta. 2013 dizel hyundai i20 mim vardı, onda da çok el altında olmayan parçalar yine sert plastikti.

Rüzgar sesi konusu sanırım çözülmüş, 120km/s hıza kadar çıktım ama pek uğultu duymadım, zaten 140-150 lere çıksam aracın çoğu yerinden yol ve rüzgar sesi gelebilir bu da normal bence bu segment için.

Bende ayda yaklaşık 1500-2000km yol yapıyorum, yılda 20.000km garanti var, bazen 30.000 de oluyor. Yani ortalama bir sürücüden daha fazla yol yapıyor kabul edilebilirim. Şu an için belki de sıfır araç olması sebebiyle çok bi trim sesi gelmiyor. Kapılardan da ses almadım. (İnşallah ta öyle 1-2 ay içerisinde ses almaya başlamam).

Babamda 2012 Megane Sport Tourer 1.5 dCi EDC Privilege paket var, Clio şu an ondan daha sessiz gibi geliyor, ama tabii arada 4 yıl ve 100.000 km fark var o da bir etken.
EDC şanzumanı da 2012 de kullanılana göre iyileştirmişler sanırım, Clioda vites geçişleri babamın Megane'a göre daha pürüzsüz geldi.

Şu ana kadar hiç başka Clio 4 kullanmamıştım ama bende 1 haftada oluşan intiba iyi, Captur kullanmıştım dizel otomatik, bence Clio ondan daha iyi.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar hocam, bende geçen cuma günü Clio icon 1.5 dCi EDC aracımı teslim aldım Oyak kampanyasından.

Bence arabanın genel durumu o kadar da kötü değil, ön camla göğüs arasındaki plastik aksam sert bu doğru ama oraya da pek takılmıyorum, B segmenti bir araç sonuçta. 2013 dizel hyundai i20 mim vardı, onda da çok el altında olmayan parçalar yine sert plastikti.

Rüzgar sesi konusu sanırım çözülmüş, 120km/s hıza kadar çıktım ama pek uğultu duymadım, zaten 140-150 lere çıksam aracın çoğu yerinden yol ve rüzgar sesi gelebilir bu da normal bence bu segment için.

Bende ayda yaklaşık 1500-2000km yol yapıyorum, yılda 20.000km garanti var, bazen 30.000 de oluyor. Yani ortalama bir sürücüden daha fazla yol yapıyor kabul edilebilirim. Şu an için belki de sıfır araç olması sebebiyle çok bi trim sesi gelmiyor. Kapılardan da ses almadım. (İnşallah ta öyle 1-2 ay içerisinde ses almaya başlamam).

Babamda 2012 Megane Sport Tourer 1.5 dCi EDC Privilege paket var, Clio şu an ondan daha sessiz gibi geliyor, ama tabii arada 4 yıl ve 100.000 km fark var o da bir etken.
EDC şanzumanı da 2012 de kullanılana göre iyileştirmişler sanırım, Clioda vites geçişleri babamın Megane'a göre daha pürüzsüz geldi.

Şu ana kadar hiç başka Clio 4 kullanmamıştım ama bende 1 haftada oluşan intiba iyi, Captur kullanmıştım dizel otomatik, bence Clio ondan daha iyi.

hayırlı uğurlu olsun kardeşim güle güle kullan,

yanlış anlaşılmim bende halen clio 4 ü çok ama çok seviyorum ve bencede segmentindeki rakiplerden üstün bir araç.

tek söylemeye çalıştığım ve laf attığım mercek Renault yada Mais.

be arkadaş aradan 4 sene geçmiş, fiyatı euro bazında bile artmış sen hiçmi geliştirmezsin?

hayır geliştirmedin bari ilk çıkartığın standardı koru ne diye gittin sert plastik kullandınki? değilmi ama?

SYSOP

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eleştiriniz tam yerinde. Segmenti değil, yeni çıkan bir aracın malzeme kalitesini değil, fiyat-performansı değil, tamamen yolun başında olan bir şeyin sonradan elinizden alınmasını eleştiriyorsunuz. Bu hırsızlık (malzeme çalma) başka marka ve modellerde de var aslında. Kaput keçesi, torpido rafı, baş üstü gözlüklük, tavan döşeme kumaşı gibi bizim gözümüzde ederi olmayan parçaları çalıyor markalar. Aynı durumu Opel'in Astra'sında deneyimlemiştim. Markaların amacı daha kaliteli bir araç üretmek değil en az maliyet ile en çok parayı kazanmak maalesef. Dünyanın en değerli markası Apple bile bu noktaya malzeme kalitesini değil reklam kalitesini artırarak geldi bu noktaya, yeni dünya böyle bir yer :(