Gizli ozellikler ve merak edilenler Yardimlasma

kemalu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. 2016 model Megane 4 Sedan aracımın bazı gizli özelliklerini açmak için altta linkini verdiğim siteden Pic18f23k80 çip uyumlu Elm 327 Obd2 cihaz aldım. Bilgisayardan DDT4ALL programıyla viraş aydınlatmayı açmak veya lastik basıncını psi'a çevirmek istediğimde, program cihaza bağlandığı halde hiçbir veri okumuyor ve işlem gerçekleştirmiyor. Bunun çözümü için ne yapabilirim?

Cihazı Aldığım Site: https://otoeko.com/elm327-v1-5-bluetooth-pic18f25k80-arac-ariza-tespit-cihazi/

5w0JYJ.png

Cihazı açıp bakın gerçekten 25k80 mi doğruysa kurulan ddt4all programında sıkıntı vardır.

kemalu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba bunun kodlamasını biraz daha ayrıntılı tarif edebilirmisiniz üstadım

Konu içinde bir mesajda kısa bir tarif var ama kilit açma kapamada 3 kez yanıp sönmesini nasıl kodlayabiliriz?
Ayrıca özelden de mesaj gönderdim :)

Merhaba bu konuyu ben de tam anlamadım biraz detay verebilir misiniz, senaryolara 0,3,6,8 şeklinde değerler girileceğini yazmışsınız. Önler ve arkalar ayrı ayrı mı olacak, senaryolar girildikten sonra onlardan canımızın istediğini mi aktif edeceğiz vs vs.

ibrahimyanik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cihazı açıp bakın gerçekten 25k80 mi doğruysa kurulan ddt4all programında sıkıntı vardır.
Dediğiniz gibi cihazın içini açtım 25k80 çipi var. Satan firmayı aradım (Otoeko) verilen bilgi ise bu cihazın ddt4all programı ile çalışmayacağı o programa uyumlu olmadığı bilgisi. Bir de üstüne 200 TL'ye ddt4all uyumlu cihazımızı size satalım diyorlar. Çok ilginç gerçekten sahtekarlık üstüne sahtekarlık. Cihazı alacakken aradığımda programlara uyumlu pic 25k80 çipi bulunur diyorlar sonradan bugün aradığımda o program ile uyumlu değil diyor. Bir de iade olmaz diyor
Sizce bu cihaz pic 25k80 çip olduğu halde neden ddt4all uygulamasıyla çalışmıyor bilginiz var mı?

lbduIZ.jpg

Son düzenleme:

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Dediğiniz gibi cihazın içini açtım 25k80 çipi var. Satan firmayı aradım (Otoeko) verilen bilgi ise bu cihazın ddt4all programı ile çalışmayacağı o programa uyumlu olmadığı bilgisi. Bir de üstüne 200 TL'ye ddt4all uyumlu cihazımızı size satalım diyorlar. Çok ilginç gerçekten sahtekarlık üstüne sahtekarlık. Cihazı alacakken aradığımda programlara uyumlu pic 25k80 çipi bulunur diyorlar sonradan bugün aradığımda o program ile uyumlu değil diyor. Bir de iade olmaz diyor
Sizce bu cihaz pic 25k80 çip olduğu halde neden ddt4all uygulamasıyla çalışmıyor bilginiz var mı?

lbduIZ.jpg

Şu sürücüleri dener misiniz?

http://totalcardiagnostics.com.s3.amazonaws.com/PL2303_Prolific_DriverInstaller_v1.8.0.zip

http://www.totalcardiagnostics.com/files/PL2303_64bit_Installer.exe 64 bit

http://www.totalcardiagnostics.com/files/PL-2303_Driver_Installer.exe 32 bit

ibrahimyanik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Allah razı olsun emeğiniz için çok teşekkür ederim. Verdiğiniz programları işletim sistemime göre kurdum ve programı çalıştırdım. Bazı başlıklarda "no data" uyarısı verse de viraj aydınlatma ve lastik basıncını bar biriminden psi'a çevirebildim. Çok sağolun.
Son bir sorum olacak. Bu işlemler sırasında (kaydetme) ekran yenilenince bazı verilerde "no data" yazıları gördüm. Az önce belirttiğim özellikleri yapmamın diğer değerlere etkisi olmuş mudur? Bunu sormamın sebebi kaydet tuşuna basınca bazı değerleri okumada "no data" yazısını görmemdir. Şimdiden çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

kemalu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Allah razı olsun emeğiniz için çok teşekkür ederim. Verdiğiniz programları işletim sistemime göre kurdum ve programı çalıştırdım. Bazı başlıklarda "no data" uyarısı verse de viraj aydınlatma ve lastik basıncını bar biriminden psi'a çevirebildim. Çok sağolun.
Son bir sorum olacak. Bu işlemler sırasında (kaydetme) ekran yenilenince bazı verilerde "no data" yazıları gördüm. Az önce belirttiğim özellikleri yapmamın diğer değerlere etkisi olmuş mudur? Bunu sormamın sebebi kaydet tuşuna basınca bazı değerleri okumada "no data" yazısını görmemdir. Şimdiden çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Hayır yaptığınız işlemlerin başka olaylara etkisi olmaz. Örnek veriyorum araçta sunroof yoktur ve program onunla ilgili ecu yu tarar ve no data der.. Bunun gibi bir şey..

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Rica ederim.Değişiklik yaptığınız ekranda 1 den fazla parametre değeri tek butonla gönderiliyorsa değişiklik yaptığınız yerde diğer parametrelerin durumuda önemli.Yanlış değerler seçili ise düzeltmeniz gereken durumlar gerekebikir.Mesela audio ecusunda HMI komut butonu 20 den fazla parametrenin komutunu aynı anda gönderir.
Aracın özelliklerini bilmek önemli.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kemalu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üstadlar merhaba, ddt4all da dashbord (sürücü ekranı) ile ilgili bir bölümde welcome sequence satırı ve açılan pencerede de bir kaç seçenek var acaba o değerleri değiştirsem değişim gerçekleşir mi? Yoksa ekran kararır mı, deneyen var mı?

ibrahimyanik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rica ederim.Değişiklik yaptığınız ekranda 1 den fazla parametre değeri tek butonla gönderiliyorsa değişiklik yaptığınız yerde diğer parametrelerin durumuda önemli.Yanlış değerler seçili ise düzeltmeniz gereken durumlar gerekebikir.Mesela audio ecusunda HMI komut butonu 20 den fazla parametrenin komutunu aynı anda gönderir.
Aracın özelliklerini bilmek önemli.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben sadece lastik basınç göstergesini bar'dan psi'a çevirdim ve viraj aydınlatmayı aktif hale getirdim. Yaptığım işlemlerde tek buton vardı. İnşallah bir sorun olmaz.