Gizli ozellikler ve merak edilenler Yardimlasma

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Ben sadece lastik basınç göstergesini bar'dan psi'a çevirdim ve viraj aydınlatmayı aktif hale getirdim. Yaptığım işlemlerde tek buton vardı. İnşallah bir sorun olmaz.
Hayır o işlemlerde sıkıntı olmaz.Ben videolarımda da hep bu hususa dikkat çekmeye çalışıyorum; Tek butonla yollanan komutlarda risk yok denecek kadar az.Ancak sistemi resetlemek yapılan değişikliği kayıt ettiği için,özellikle çoklu komut yollayan tek butonlarda bu husus çok önemli.Youtube kanalımda birkaç yabancı Renault kullanıcısı bu hususa dikkat etmeden toplu komut yollamış.Sonra düzeltmeye çalışırken başka hatalar yapınca kendi aracına eş bir aracın parametrelerini aramaya başlamıştı.Bunlar uç örnekler tabi.Yanlış riski en aza insin diye tarifli videolardan faydalanmanızı tavsiye ederim.

suleyman0105

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kısa farları açınca C ledlerin parlaklığı azalıyor. Bu azalmayı nereden kapatabiliriz?

kemalu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
welcome, goodbye senaryolarında 100 en parlak değeri ifade ediyor. 90 daha az parlak vs.. aynı şekilde normal olarak gündüz farı olarak kullanılan c ledlerin parlaklık derecelerini nasıl ayarlayabiliriz?

mhmmdgokce

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vag grubundaki araçlar gibi aracı kilitlediğimizde veya kilidi açtığımızda kısa-tek sefer korna çalması için bir işlem yapabilir miyiz acaba? Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Teşekkürler..

BrsYlmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,

Yorgunluk tespit sistemini aktif ettim ddt4all ile. R-Link menüsünde aktif. Kadranda da menüsü mevcut.

Geçen hafta Bursa-İzmir arası yolculuk yaptım 2 saat hiç durmadan. Ancak kadrandaki yorgunluk tespit ekranındaki kademelerden hiç birisi dolmadı. Bir şeyi yanlış mı yaptım acaba?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhabalar,

Yorgunluk tespit sistemini aktif ettim ddt4all ile. R-Link menüsünde aktif. Kadranda da menüsü mevcut.

Geçen hafta Bursa-İzmir arası yolculuk yaptım 2 saat hiç durmadan. Ancak kadrandaki yorgunluk tespit ekranındaki kademelerden hiç birisi dolmadı. Bir şeyi yanlış mı yaptım acaba?

Barış Bey yorgunluk algılama özelliğini park yardımcısı ecusu kontrol ediyor.O ecunun scenic 4 teki gibi bir park yardımcısı beyni ile değiştirilerek reprog yapılması lazım.Reprog ddt4all ile yapılamaz.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Vag grubundaki araçlar gibi aracı kilitlediğimizde veya kilidi açtığımızda kısa-tek sefer korna çalması için bir işlem yapabilir miyiz acaba? Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Teşekkürler..

Araç nedir?

BrsYlmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Barış Bey yorgunluk algılama özelliğini park yardımcısı ecusu kontrol ediyor.O ecunun scenic 4 teki gibi bir park yardımcısı beyni ile değiştirilerek reprog yapılması lazım.Reprog ddt4all ile yapılamaz.
Hakan Bey,

kodlarına ulaşınca olur sanmıştım, diğer gizli özellikler gibi. Menüler açılıyor, ama dediğim gibi bir çalışmadığını hissetmiştim zaten :) Nasıl bir parçadan bahsediyoruz peki? Prosesler neler aktif etmek için? Bilginiz var mı?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Hakan Bey,

kodlarına ulaşınca olur sanmıştım, diğer gizli özellikler gibi. Menüler açılıyor, ama dediğim gibi bir çalışmadığını hissetmiştim zaten :) Nasıl bir parçadan bahsediyoruz peki? Prosesler neler aktif etmek için? Bilginiz var mı?
Merhaba.
Bahsettiğim ECU; park sensörleri,kör nokta uyarı sistemi ve eller serbest park sistemine de kumanda eden ECU.Bununla birlikte yorgunluk algılama özelliği de bu beyin tarafından kontrol ediliyor.Scenic 4'lerde bu özellik gösterge paneli ile birlikte çalışıyor.Onun ecusunda bu değerler otomatik olarak yazılı geliyor.Bizim ecularda UTA kısmına data yazılamıyor.Elektronik kart farklı.

mhmmdgokce

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.3 tce Joy hocam