EDC Şanzıman Yazılım Güncelleme ve Kavrama Tanıtımı

esasli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Baska konuda actim ama yinede burayada yazayim. Bendede vardi 2. Viteste titreme ve 2 den 1 e gecerken vurma sesi. Bugun garanti kapsamnda kavrama değişti. Sorun halloldu

Hocam bir 20.000 geçsin üstünden bakalım bence yine oluşur

esasli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Ben bu konu başlığını burada okuduktan sonra servis ile konuyu görüştüm.

Bana ilk sordukları soru aracınız manuel mi dediler.

EDC dediğimde ise şaşkın şaşkın yüzüme baktılar.

Acaba ben mi konuyu ifade edemedim.

Saygılarımla

Servisler yapmak istemiyor işte benim karşılaştığım sorunlar olursa servis çekiyo ceremesini ve tabiki işlemi yapan personel benim dünkü aracım gibi hareket eden bi aracı inanın kimse kabul etmez yani serviste olsa bu durum güç bela en az 10 bin tl masraf baskı çatal ve beyin değişirdi mutlaka ve servisin üstüne kalacaktı

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O zaman sıkıntı sayin esasli. Valla 20bin sonra zaten garanti bitiyor. Yılından ötürü. Ben veremem okadar paralari. Tam bakmadim ama 7bin di yanlis gormediysem. Daha iscilik yoktu

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu durumun hiç biri servisin üzerine kalmaz emin olun. Ayrıca müşteriye ücretli yapılan işlem ne ise garantili işlem de ayni getiriyi sağlar servis icin. Servisin bu tip işlere bulasmamasinin başlıca medeni zaman ve personel kaybı. Yoksa garantili işlemden kazanmıyor veya az kazanıyor gibi bir durum yok. Servis bu konuda talebi iletir Renault fabrikaya fabrika araç geçmişine bakar aerviaten bilgiyi alır gerekli koşullar sağlanırsa parçayı yollar bunu yapın der. Ustanın işçilik saat ücretine kadar Renault karşılar. Siz sadece bu işlemi yapacak bir servis bulamadıysanız Renault’a bir mail atın en fazla iki gün içinde dönüyorlar çok işimi hallettim ben. Hatta direk müşteri hizmetlerini arayıp işlem yapmayan servisi şikayet edin. Bu olumsuz geri dönüşler Renault icin de servislerin prim puanları içinde oldukça önemli. Bu yüzden bi aervisten olumsuz cevap alınca vazgeçmeyin bir kaç servis deneyin baktınız hepsi ayni direk fabrika ile iletişime geçin.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

esasli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bulamadım açıkcası servislerin tavrındanda sıkıldım bu reno arabası olur öyle tutumundalar çoğu benim şanzıman düzeliyo kullanıma dikkat ediyorum bugünlerde

esasli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnşallah gelmez ama bu arabaların neredeyse hepsinde var bu durum o yüzden öyle söyledim

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vallahi Arkadaşlar daha önceden de bir serviste sıkıntım olmuştu adam yemin ediyorum elindeki malzemenin çalışıp çalışmadığını bilmiyor konudan zaten bir haber .birçok serviste olduğu gibi Bu serviste de bir tane usta var. herkes onun ağzına bakıyor. şikayet ettim etmez olur muyum .ama ne oldu Hiçbir şey

esasli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdi bu güne kadarki tespitlerimi yazıyorum arkadaşlar araçlarımız en azından benimki edc kavrama noktasını otomatik ayarlıyor bundan artık kesinlikle eminim çünkü benim aracım şimdi yağ gibi oldu kalkış pürüzsüz peki bunu nasıl yaptım
Bu sistem tıpkı yakıt ortalaması gibi sürekli anlık kavrama noktası tespiti yapıyor fakat bunların bir ortalamasını alıp ona göre hareket ediyor yani yakıttan örnek verirsek anlık yakıtım bir anda 20 litreye çıkabilir ama ortalama yakıtı çok etkilemez ya onun gibi ama sürekli kavrama noktasinı kaydıracak şekilde kullanıyorsam o zaman kavrama bozuluyor yani kalkışta kafa atma 2 ye geçerken titreme gibi
Şi.di gelelim ayara ben ben kavrama noktası tanıtımı yapmaya çalışırken kavrama noktası hafızası silindi ve yenisini tanıtamadım bilmediğim için o yüzden benimki kolay yerine geldi araçları 1 viteste ve geri viteste ilk hareketi yaparken kesinlikle gaz vermeyin bu kavrama noktası ayarını bozuyor 1 vites kavraması bozulursa ilk kalkışta kafa atma olayları başlıyor geri vites kavraması bozulursa 2 ye atarken titreme meydana geliyor bildiğiniz gibi bu araçlarda iki şanzıman var tek vitesler 135 birinci kavrqmaya bağlı çift vitesler ve geri 246R ikinci kavramaya bağlı evi veya iş yeri dik yerlerde olanların ayarlarınin bozulması muhtemel arabayı çalıştırınca gaz vermeden kavrama yapmasını beklememiz gerekiyor ama dik bir yere park ettiysen mecburen gaza basıyosun ve bu sürekli olunca kavrama noktası bozuluyor tamamen kendi tespitimdir herhangi bir yerden yardım yada bilgi alamadım zaten edc için öyle korkutuyorlar ki sanırsın uzay mekiği parçası halbuki çok basit bir sistem şanzıman bir tarafta kavrama grubu bir tarafta kavrama grubunda iç içe takılmış iki tane baskı balata var bir çatalbve servo motorda bunları yönetiyor okuduğunuz için teşekkürler iyi sürüşler

esasli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Deneyen var mı

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Garanti olmadıgından deneyemedim [emoji51]

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi