EDC Şanzıman Yazılım Güncelleme ve Kavrama Tanıtımı

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankara'da bununla ilgili tavsiye edebileceğiniz özel servis varmidir?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Epeydir bu edc konularını takip ediyorum da danışmanda ağırlıklı sıkıntı yaşayan araç çoğunlukla fluence. Ayni şanzımanlı bazı megane araçlarda kullanıyor fakat fluence kadar sıkıntı yok gibi onlarda. Bu durumda ayni motor ayni şanzıman ve farklı kasa yapılarından yola çıkarak olayın tamamen programlama ile alakalı olduğunu söyleyebiliriz. İşin ilginç yanı ise Renault’un özellikle garantili araçlarda dahi soğur düzgün çözüme ulaşamamış olması.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

esasli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankarada özel servisler genelde şanzıman deyince ilgilenmiyorlar burada ben risk aldım ve arkadaşın clip cihazını kullandım bu bahsettiğim arkadaş akbakta çalışıyordu ve orjinal renault clip cihazı var sonuçta kavrama noktası ayarınıda yapamadım ama hafızanın silinmesi işime yaradı ve birkaç günde düzeldi karacaören sanayi sitesinde karataş renault isa isterseniz telefonunuda verebilirim

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankara akbakta sinan usta var. Musteri temsilcisi Mustafa aslan. İkiside seker gibi . Bence bi gorunun. Hallediyorlar sikintilari

Ulusoy61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeş hangi servis burası paylaşırsan sevinirim....ulusoyemrullah@gmail.com

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bana diyorsan eger haskoye gelmeden sagda opet ve shellin arasinda kalan akbak var. Hem Hyundai bem reno servisi

Ulusoy61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ankara yı okurken gözden kaçırdık demekki

makilli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Å?imdi bu güne kadarki tespitlerimi yazıyorum arkadaÅŸlar araçlarımız en azından benimki edc kavrama noktasını otomatik ayarlıyor bundan artık kesinlikle eminim çünkü benim aracım ÅŸimdi yaÄŸ gibi oldu kalkış pürüzsüz peki bunu nasıl yaptım
Bu sistem tıpkı yakıt ortalaması gibi sürekli anlık kavrama noktası tespiti yapıyor fakat bunların bir ortalamasını alıp ona göre hareket ediyor yani yakıttan örnek verirsek anlık yakıtım bir anda 20 litreye çıkabilir ama ortalama yakıtı çok etkilemez ya onun gibi ama sürekli kavrama noktasinı kaydıracak ÅŸekilde kullanıyorsam o zaman kavrama bozuluyor yani kalkışta kafa atma 2 ye geçerken titreme gibi
Å?i.di gelelim ayara ben ben kavrama noktası tanıtımı yapmaya çalışırken kavrama noktası hafızası silindi ve yenisini tanıtamadım bilmediÄŸim için o yüzden benimki kolay yerine geldi araçları 1 viteste ve geri viteste ilk hareketi yaparken kesinlikle gaz vermeyin bu kavrama noktası ayarını bozuyor 1 vites kavraması bozulursa ilk kalkışta kafa atma olayları baÅŸlıyor geri vites kavraması bozulursa 2 ye atarken titreme meydana geliyor bildiÄŸiniz gibi bu araçlarda iki ÅŸanzıman var tek vitesler 135 birinci kavrqmaya baÄŸlı çift vitesler ve geri 246R ikinci kavramaya baÄŸlı evi veya iÅŸ yeri dik yerlerde olanların ayarlarınin bozulması muhtemel arabayı çalıştırınca gaz vermeden kavrama yapmasını beklememiz gerekiyor ama dik bir yere park ettiysen mecburen gaza basıyosun ve bu sürekli olunca kavrama noktası bozuluyor tamamen kendi tespitimdir herhangi bir yerden yardım yada bilgi alamadım zaten edc için öyle korkutuyorlar ki sanırsın uzay mekiÄŸi parçası halbuki çok basit bir sistem ÅŸanzıman bir tarafta kavrama grubu bir tarafta kavrama grubunda iç içe takılmış iki tane baskı balata var bir çatalbve servo motorda bunları yönetiyor okuduÄŸunuz için teÅŸekkürler iyi sürüÅŸler

Gaza basmadan arabayı kaldırıp sonra durup, geriye takıp, gaza basmadan kaldırıp tekrar durup, bu işlemi birkaç kez tekrarlayıp ayarın yapılabileceğini söylüyorsunuz sanırım. Denemeye değer bence.

YasErd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım edc dci 160bin km.
Geçen hafta İzmir Ermat a gittim,yazılımım eski versiyonmuş,güncellendi.225,00TL
Yazılım sonrası kavrama düzenlemesi için ekstra ileri geri vs yapmadı usta,sorduğumda her zaman kendi otomatik ayarlıyor dedi.Yazılımdan sonra deneyimlerim şöyle;
Kronik rahatsız edici geçişler minimuma indi,geçişler daha az hissedilir,
manuel viteste manuel yaptığımız motor freni yapar oldu arabam daha önce bunu yapmazdı,yani şöyle de diyebilirim;aracın hızı düşmesine rağmen üst viteste durmaya devam etmiyor,önceden bu süreç daha uzun sürüyordu.Daha stabil hal aldı diyebilirim.
Şanzımanın kavramalarını da görebiliyormuş bağlantıdan,oldukça iyi durumda olduğunu söyledi.
Sonuç olarak olumlu sonuçlardanhem psikolojik olarak rahatladım hem de diğer bahsettiklerim sonucu sürüş konforu arttı diyebilirim.
İyi forumlar herkese