Edc sorunu ve ekrandaki msj

ozgursanli2580

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
EDC, DSG, DCT,POWERSHIFT hepsi başa bela en iyisi CVT, Fluence 1.6 CVT den çok memnunum.

Son düzenleme:

adres63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cvt masrafıda 10-12binden aşağı değil tabi arıza oranı bu saydıklarından az ama oda beygir törpüsü arabanın gücünü emiyor.

ozgursanli2580

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cvt masrafıda 10-12binden aşağı değil tabi arıza oranı bu saydıklarından az ama oda beygir törpüsü arabanın gücünü emiyor.

Belli ki 1.6 CVT yi kullanmamışsın üstadım. Renault sitesine girip bakarsan 0-100 EDC li dizel ile CVT Benzinli 11.9s, son hızlarıda aynı 190 demek ki törpülenen birşey yok ;) Ayrıca xtronic cvt yle ilgili hiç arıza bulamadım internette.

Hızını videoya almıştım 1:58 sonrası

https://www.youtube.com/watch?v=_iRYUCxsJTM

Son düzenleme:

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben edc den memnunum ALLAH mahçup etmesin ancak dikkatli kullanıyorum şuan aracım 52 bin de herhangi bir sorun yaşamadım uzun süreli beklemelerde N ye almaya özen gösteriyorum.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
ben edc den memnunum ALLAH mahçup etmesin ancak dikkatli kullanıyorum şuan aracım 52 bin de herhangi bir sorun yaşamadım uzun süreli beklemelerde N ye almaya özen gösteriyorum.
Allah arızasız kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.İ şallah uzun seneler problemsiz kullanırsınız.

Breda2015

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
26.08.2016 tarihinde 2013 model Fluence 1.5 dci joy EDC aracımı istanbuldan satın aldım, Memleketim Edirne'ye dönerken aracın 5'ten 6'ya geçerken ve rampada vites düşeceği 6'dan 5'e geçerken şanzımandan cırtlama sesi geldiğini fark ettim. aracım 98000 km. deydi, aracı aldığım yeri aradım, sorunu kendilerine ilettim, yetkili servise yönlendirdiler, araç garanti kapsamındaydı. aracımı Tekirdağ Buhari otomotive götürdüm, ustayla beraber yol testine çıktık, şanzımanda problem olduğunu söylediler, aracı bırakmamı istediler, 2 gün sonra aradıklarında renault merkez ile görüşme sonucunda şanzımanın komple değişmesi gerektiği ve bunun garantiden olacağı bilgisini verdiler. problemin neyden kaynaklandığını sorduğumda vites çatallarından olduğunu söylediler. aracın şanzımanın fiyatını faturada görünce şok oldum komple şanzıman KDV dahil 17000 tl, işçilik ve şanzıman yağı dahil 19000 tl, garanti bitmiş olsaydı vay halimize.

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
26.08.2016 tarihinde 2013 model Fluence 1.5 dci joy EDC aracımı istanbuldan satın aldım, Memleketim Edirne'ye dönerken aracın 5'ten 6'ya geçerken ve rampada vites düşeceği 6'dan 5'e geçerken şanzımandan cırtlama sesi geldiğini fark ettim. aracım 98000 km. deydi, aracı aldığım yeri aradım, sorunu kendilerine ilettim, yetkili servise yönlendirdiler, araç garanti kapsamındaydı. aracımı Tekirdağ Buhari otomotive götürdüm, ustayla beraber yol testine çıktık, şanzımanda problem olduğunu söylediler, aracı bırakmamı istediler, 2 gün sonra aradıklarında renault merkez ile görüşme sonucunda şanzımanın komple değişmesi gerektiği ve bunun garantiden olacağı bilgisini verdiler. problemin neyden kaynaklandığını sorduğumda vites çatallarından olduğunu söylediler. aracın şanzımanın fiyatını faturada görünce şok oldum komple şanzıman KDV dahil 17000 tl, işçilik ve şanzıman yağı dahil 19000 tl, garanti bitmiş olsaydı vay halimize.

Bendede 2014 model var bu araçların şanzıman garantisi ne kadar? En iyisi garanti bütince elden çıkarmak

adres63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Garanti 3 sene onumuzdeki sene biter

ozgursanli2580

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.6 benzinli CVT X-Tronic candır :eyv

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.6 benzinli CVT X-Tronic candır :eyv

oda çok sorunsuz sayılmaz geçen sene arkadaşımda cvt li fluence vardı epey bir çekti en sonunda yazın sattı en iyisi manuel aslında edc her bakımdan çok iyi özellikle yakıt ekonomisi olarak ama işte çevreden duyduğum bu sorunlar ister istemez korkutuyor çok şükür 50 bin km deyim şuana kadar beni hiç üzmedi şans işi birazda