Megane 1 spor yay

Tosun megane

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracıma modifiyeye başlyacağım ilk olarakda yaydan başlaycagım bana yay önerebilecek elinde olan varsa konusabileceğim ayrıca fiyat konfor ve düşme acısından bilgi verebilirmisiniz arkadaşlar. kendimce araştırmalarımdan fk 5cm ve coil-ex 4.5 cm arasında kaldım farklı markalarda olablir yardımcı olursanız cok sevinirim arkadaşlar

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
marka cok fark etmez. takacağın yay 3,5 cm üzeri olursa önlerde spor amortisör kullanman gerekir. coilde zaten böyle bi dert yok.

arka tarafı indirmek için torsiyonu düşürteceksin. paslı çıkarsa tornaya gidecek.

yaylar :150-250 tl arası
custom kısa amortisör: 150 tl civarı
torsiyon ayarı: 40-50 tl (paslı değilse). paslanmışsa torsiyon sökülmesi, tornacı ıvır zıvır 150-200 lirayı bulur.

en sağlıklı yöntem bunlar. yok ben yayları kestirir barzolama basarım dersen 50 liraya mal olur :)

Tosun megane

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
marka cok fark etmez. takacağın yay 3,5 cm üzeri olursa önlerde spor amortisör kullanman gerekir. coilde zaten böyle bi dert yok.

arka tarafı indirmek için torsiyonu düşürteceksin. paslı çıkarsa tornaya gidecek.

yaylar :150-250 tl arası
custom kısa amortisör: 150 tl civarı
torsiyon ayarı: 40-50 tl (paslı değilse). paslanmışsa torsiyon sökülmesi, tornacı ıvır zıvır 150-200 lirayı bulur.

en sağlıklı yöntem bunlar. yok ben yayları kestirir barzolama basarım dersen 50 liraya mal olur :)

semih ağabey yay kestirmeyi nerden hatırlattın :) :bravo kı hafdadır çelişkideyim zaten en son yaya dönmüştüm tekrar internette bi fk yay buldum 5cm 114 liraya ellerinde kalmamış cumartesi gelecekmiş tekrar arayacağım bide coil-ex yay var 4.5cm 135 lirada o konfor acısından kaldım arasında şmdi eibach 3 cm alsam düşmez arac onu sildim zaten en başta bide fk orjinalmidir diye tereddüteyim sorm orjinal dedi satıcı bide bu torsiyon işinden zaten gecen hafta yaptrmadm yayı siperiş verecktm adam ıkı adet dedi sonra arştrdım oyle ortaya cıktı bide megane 1 e 4cm den assagı bulamıyorum internette sıkıntılardayım kararsızım..:soru

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
semih yeterince açıklamış...ben 3cm apex yay 3.5cm de kısa amortisör kombininde 2.5 sene kullandım hiç sıkıntı çekmedim tavsiye ederim..

Tosun megane

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
semih yeterince açıklamış...ben 3cm apex yay 3.5cm de kısa amortisör kombininde 2.5 sene kullandım hiç sıkıntı çekmedim tavsiye ederim..

Yanlız ben su anda amortisor duüşnmüyorum 3.5 cm de az gelıyor gibi apex i de internette bulamadım nerden sipariş verdin abi sen ıkı haftadr intertte araştırıyoum eibach dan başkasnı zor buldum . ???

croman

Burak ÖZKAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4 cm vogtland var. kısa amortisör olmazsa sıkıntı :) bende yok şimdilik önlerde problemim yok ama arkalar sıkıntı torsiyon indikçe amortisör kısa olması gerekli. bunları göz önüne alarak indir derim :) kolay gelsin
eğer masrafa giriyorsan 4cmden aşşası seni tatmin etmez yayı ona göre sseç bence.

Tosun megane

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4 cm vogtland var. kısa amortisör olmazsa sıkıntı :) bende yok şimdilik önlerde problemim yok ama arkalar sıkıntı torsiyon indikçe amortisör kısa olması gerekli. bunları göz önüne alarak indir derim :) kolay gelsin
eğer masrafa giriyorsan 4cmden aşşası seni tatmin etmez yayı ona göre sseç bence.
4.5 luk bi yay buldum yarin mumkunse varsa ellerinde sipariş vermeyi düşünüyorum. amortisör isini biliyorum ama suan bana.pahaliya mal olur :) iki.hafdadir yay arastryorm.yeter artik bu son kararim :) yol uzun daha bi yay bu kadar kafa.kurcatmamali umarim konfordan fazla kaybetmeden yol tutuşunu alırım darisi senin basina :)

croman

Burak ÖZKAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yol tutusuna inanamıcaksın o arkaları savurma olayı imkansız olacak :) ama konforda kayıp kesinilikle olacak :) asıl iş yayı aldıktan sonra başlıyor :) sanayi sanayi gezeceksiz yapan çıkmayacak herkesiz harcı değil paraya bayabi kıyacaksın :) burdurda yapan çıkmadı bulunduğun il önemli kolay gelsin :)

Tosun megane

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yol tutusuna inanamıcaksın o arkaları savurma olayı imkansız olacak :) ama konforda kayıp kesinilikle olacak :) asıl iş yayı aldıktan sonra başlıyor :) sanayi sanayi gezeceksiz yapan çıkmayacak herkesiz harcı değil paraya bayabi kıyacaksın :) burdurda yapan çıkmadı bulunduğun il önemli kolay gelsin :)

Ben kayserideyim en çok arka torsiyondan korkyodum yapan varmıdır diye senelerdir gittiğim ustam yapacakmış onu yayı almadan hallettik daha :) yayı almadan sanayi yi tavaf ettim zaten :) merakla beklıyorum tol tutuşunu benım sedan genelde önden kayızlıyodu bide otobanlarda 180 cıvarı giderken şerit değiştirmek zor oluyodu :) imşallah düzelecek...

croman

Burak ÖZKAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kaysrride yaparlar bencede skıntı olmaz. torsiyonları çok indirme araba hafif öne basık olsun eşit bile olmasın sana tavsiyem. benim arka daha aşşada gidip düzelttirmeye cesaretim yok açıkcası :) yol tutuşu yine azalır ön havalanıyor direksiyon titremeye başlar falan filan aslında girmişken bu işe amortisörleri kısalt derim ben, kim yapar sağlıklımıdır bilmiyorum ama