Megane 1 spor yay

croman

Burak ÖZKAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
amortisör ikisi 80 iyiymiş :) nerden alacaz benim zamanı geldi galiba :) hepsini yenilemenin :) sabret bakalım gelir iki güne :) güle güle binersin inş aracına

Tosun megane

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Amortisör fiyatını yanlış söylemişim nerden boyle kaldıysa bilmıorm :) k.bakma.

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
su yay elime gleydi bi , aksilik cikacak dye kafayı yiyom :) amartisorun oturdugu cikintiyi daha assagi kaynatirmis usta oyle dedi bende tam anlamdim aslnda o bana yay alma direk amortisorden basak dedi de ben yol tutuşu olacgini dusunmedim o yuzdn yay aldim simdi amortisor kisaltmanin bi sakincasi olmaz çünkü yayım kısa olacak zaten :) bence pek mantıksız durmyo amortisör de sikinti ciksa 80 lira cifti zaten onemli olan iscilik bence kardeş .

o şekil kısaltma bence yanlış kardeşim..bende kısalttırmıştım..komple amortisörün içini açıp içindeki milin boyunu kısaltıp tekrar yagını doldurup yeni baştan amortisör yapmıştık..öyle kaynak falan işi sıkıntılı ayrıca bir işede yaramaz amortisörün içindeki mil kısalmadığı sürece verim alınmaz..yani milin boyu kısa yaylara göre olması gerek...

emreak55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
internetten bi site de var reno 19 3.5cm coil ex yay bak bence kardeş. bide forumda bi arkadaşın konusu vardı oda reno 19 a taktırmış bilgin olsun

internette çok araştırdım da bulamadım. konuyu link atarmısın bana merak ettim

Tosun megane

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o şekil kısaltma bence yanlış kardeşim..bende kısalttırmıştım..komple amortisörün içini açıp içindeki milin boyunu kısaltıp tekrar yagını doldurup yeni baştan amortisör yapmıştık..öyle kaynak falan işi sıkıntılı ayrıca bir işede yaramaz amortisörün içindeki mil kısalmadığı sürece verim alınmaz..yani milin boyu kısa yaylara göre olması gerek...
kayseride mili kısaltacak bi yer bulamadım ben. benm dedgm şeklde yapsak kötü mü olu ki konfor kaybedermiyim yoksa yayı kısalttgım için artarmı abi ? bizim usta amortisörun yanında yayı koydugumuz çıkıntının yerini değişterecek sanırım ..
bide abi senın 3.5 luk sade apex le konfor nasıldı amortisör kıslattıgında nasıldı ?

Son düzenleme:

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kayseride mili kısaltacak bi yer bulamadım ben. benm dedgm şeklde yapsak kötü mü olu ki konfor kaybedermiyim yoksa yayı kısalttgım için artarmı abi ? bizim usta amortisörun yanında yayı koydugumuz çıkıntının yerini değişterecek sanırım ..
bide abi senın 3.5 luk sade apex le konfor nasıldı amortisör kıslattıgında nasıldı ?
dogrudur orada bulamayabilirsin..istanbulda bile 2-3 kişi yapıyor bu işi..yada izmitte cantürk amortisör var...konfor olarak pek sıkıntı olmaz..tabi mili kısalttıgın gibi olmaz en iyisi o..ama yaptıracagın yer yoksa o şekil yaptıracaksın ozaman..sadece yay taktıgımda ilk başlarda iyi ama sonrasında lukur lukur ses yapıyor..amortisör uzun yay kısa oldugu için amortisör tam görevini yapamıyor zamanla aşınıyor..o yüzden kısaltarak amortisörün normal olarak çalışması sağlanıyor..o seslerden dolayı gidip amortisörü kısaltmıştım ondan sonra dünya varmış dedim..bariz farketmişti:)hatta amortisörleri bizim selcuga verdim ohh bee şimdiye kadar taş üstünde gidiyormuşum meğer dedi :))

emreak55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende r19 a sıfır yay aldım, 2 bakla kesilcek cumartesi günü. amortisörleride mi kısaltsam ? tornacı var tanıdık, babamla konuştumda mil açılması gerek tornacıda dedi. Sanırım mil açtırıp kısaltıp yayları da 2 bakla kestikten sonra hiçbir sıkıntı yaşamam ses sekme vs gibi ?

ArdAydn

Arda AYDIN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Açık ve net söylüyorum yayla vs ile uğraşma derim bende Megane Wagon vardı yaylarla amortisörleri sertleştirdim 200 lira verdim konfor yoktu basıklık olarakta tekerle çamurluk arası kapanmıştı ama daha dünya pay vardı. Şimdi Scenic var hiç uğraşmadım Coilover yaptırdım ciddi bir basıklık alıyorum ve konforda bi nevi iyi. Karar senin Semih abi zate açıklamayı yapmış Coilover sıkıntısızdır başın ağrımaz :eyv

Tosun megane

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Coilover aslında güzel sistemde maddı olarak beni aşar yoksa bende coilover alırdım :)
Yaylar elime geldi şubatın 2. hafdası taktıracam nasıl olacak merak edıyorum :)